En İyi Arkadaşı Sizden Nefret Ederse…

Kız arkadaşınızın en iyi arkadaşı sizden nefret ederse ne yapmalı?

Sonunda doğru kızı buldunuz ve birlikte bundan daha mutlu olamazsınız. Yalnız bir problem var: En iyi arkadaşı sizden nefret ediyor. Hoşunuza gitse de gitmese de, bir kadının en iyi arkadaşının onunla olan ilişkiniz üzerinde çok büyük etkisi olabilir. en-iyi-arkadasSevgiliniz arkadaşının görüşlerine çok güvenir ve aslında bir dostluğun arasına girmek bir erkek için büyük günahtır. En iyi arkadaşınızla aranıza bir kızın girmesine izin vermezsiniz, değil mi? Tabii ki hayır. O zaman en iyi arkadaşının bulunabileceği sosyal toplantılardan kaçınarak ilişkinizi sürdürebileceğinizi umuyorsanız, en iyi arkadaşının sizden neden nefret ettiğini bulmak için bazı araştırmalar yapmanız gerekir ve bunu düzeltmenin yollarını bulmanız gerekir.

İşte en iyi arkadaşı sizden nefret ettiğinde atmanız gereken birkaç adım:

Sevgilinizle konuşun. Sevgilinize en yakın arkadaşının her görüşünde size kötü kötü baktığını fark ettiğinizi söyleyin. Eğer en yakın arkadaşının sizi sevmediğine dair tek deliliniz kötü bakışlarsa, bunu uydurmuş olabileceğiniz ihtimalini düşünün. En iyi arkadaşının vücut dilini yanlış yorumlayıp yorumlamadığınız soracağınız en iyi kişi sevgilinizdir.

Diğer yandan, en iyi arkadaşının sizden nefret ettiğine dair çok daha net bir kanıtınız varsa (örneğin gelip bunu direkt olarak yüzünüze söylediyse), sevgilinizin bunu dikkate almamasına izin vermeyin. En yakın arkadaşını rahatsız eden birşeyler olduğunu bildiğinizi söyleyin ve bununla ilgili ne yapabileceğinizi düşündüğünü sorun. Bu durumu çok büyütmeyin, fakat çantada keklik de olmayın.

Sebep olarak kıskançlığı ele alın

En yakın arkadaşının kıskançlık nedeniyle sizden nefret etmesi çok büyük bir olasılık. Beraberliğiniz süresince sevgilinizin kızlarla geçirdiği zamanında ciddi anlamda bir azalma oldu mu? Sevgilinizin en iyi arkadaşını kızdıran, arkadaşının siz gelmeden önce olduğu gibi kızlar gecelerine eskisi gibi sürekli katılamıyor olması olabilir. Özellikle sevgiliniz kız arkadaşlarını sizinle vakit geçirmek için ektiyse. Bu esasen sizin probleminiz değil, ancak siz kendi arkadaşlarınızla vakit geçirirken sevgilinizi de kendi arkadaşlarıyla vakit geçirmek için destekleyerek sorunun çözülmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kıskançlığı yalnız olmasından ve bir ilişki istiyor olmasından da kaynaklanabilir. Kendisi yalnızken sizin ve sevgilinizi birlikte mutlu olmanıza içerliyor olabilir. Yine, bu sizin sorununuz değil, ancak eğer bu konuda insiyatifi elinize almak istiyorsanız, bir buluşmada onu yalnız arkadaşlarınızdan birine ayarlamayı düşünebilirsiniz ve böylece kendini dışlanmış hissetmez.Nazik olun

Sizden neden nefret ettiği konusunda en ufak bir ipucunuz yoksa, o etraftayken davranışlarınıza dikkat edin. Yangına körükle gitmemek için hiçbirşey yapmayın.

Sevgilinize saygılı davranın. Size katlanamayana karşı biraz sahte de olsa, sevgilinizin arkadaşlarına her zaman incelikli ve nazik davranın. Esprilerinize de dikkat edin; kızlar tatsız şakaları erkekler kadar kaldıramazlar. Restoranttaki garsona, sinema gişesindeki biletçiye ve benzin istasyonundaki görevliye kadar herkese kibar olmalısınız. Bunlardan birine kaba davranırsanız, bu size kötü yansır.

Elinizi uzatın

O etraftayken her zaman en iyi tavrınızı takınıyor ve onun buzdağları hala erimediyse, daha kesin bir eylemde bulunmanız gerekir. Sizin ve sevgilinizin arkadaşları için bir eğlence grubu oluşturun. Eğer diğerleriyle birlikte olacağınız sosyal bir ortamı paylaşacak olursa, sizin ne kadar iyi biri olduğunuzu görecektir. Bu ona yağcılık etmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez, sadece kendiniz olun. Eğer durum gerçekten ciddiyse veya daha kötü olmaya başladıysa, başvurulacak en son nokta olan sevgilinizin en iyi arkadaşıyla onu neyin rahatsız ettiği konusunda konuşma adımına geçebilirsiniz.

Yargılayıcı olmayın ve sevgilinize ne kadar değer verdiğinizi ve bu nedenle onunla işleri yoluna koymaya çalıştığınızı ifade edin. Aklının başına gelmesi için istediği tek şey bu açıklama olabilir ve ne kadar budala saçma davrandığının farkına varabilir. Eğer hala yola gelmiyorsa, demek oluyor ki birbirinizi yanlış anlıyorsunuz. Bu durumda, yapılması gereken en iyi şey, sevgiliniz ile arkadaşının ilişkisinin iyiliği için anlaşamamak konusunda anlaşmalısınız.

Eğer tümü yanlışsa…

Eğer gerçekten sorunun ne olduğunu bulmak ve sevgilinizin en iyi arkadaşı ile aranızdakileri çözmek için elinizden geleni yaptıysanız ve zerre kadar bir değişiklik olmadıysa, sevgiliniz ile ilişkiniz bunu için savaşmaya değer mi diye düşünmelisiniz. “Ya ben, ya o!” gibi tehditler savurmayın. Orta yolu bulmak için ne kadar uğraştığınızı sevgilinizin görmesini sağlayın.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,340 saniyede oluşturuldu.