En sık yapılan moda hataları…

En sık yapılan moda hataları…

“Modaya uygun giyiniyorum ama insanlar tarafından sürekli eleştiriliyorum” diyorsanız, bu hataları yapıyor olabilirsiniz!

Peki, en sık yapılan moda hataları nelerdir? İşte cevapları…

Dekoltenin ucunu kaçırmak!
En sık yapılan moda hataları...Dekolte her kadına çok yakışır ve sizi olduğunuzdan daha gizemli gösterir. Fakat dekolteyi abarttığınızda, tüm şıklığınız ortadan kaybolur ve kıyafetinizi ve sizi daha basit gösterir.

Geçmişte kalmak!
Vintage, yani eskiye vurgu yapan parçalar çok moda. Ama bunu günümüze uydurmamız çok önemli. Annelerimiz hatta anneannelerimizin dolaplarını karıştırıp, eski parçalardan yararlanmak sizi şık ve farklı kılar fakat tüm üzerinizdekilerin o dönemlerden kalmışsınız gibi olmaması için özellikle dikkat edin.

Üzerinize olmayan kıyafetler…
Her dönem dar ve bol kıyafetler moda olur. Önemli olan üzerinizde babanızın gömleği ya da küçük kardeşinizin pantolonu gibi durmamasına dikkat etmelisiniz.
Kalitesiz parçalar…
Yarı değerli yapay taşlardan yapılan kıyafetler çok revaçta. Bunlara verecek param yok, taklitleri ile idare ediyorum diyorsanız özellikle dikkatli olmalısınız. Çünkü kötü taklitler çok güzel giyinmiş olsanız bile üzerinizde sırıtır.

Takılar…
Kıyafetlerinizi tamamlayan önemli parçalardan biri kesinlikle takılardır. Fakat takı işini abartıp üzerinizde bir takı dükkânından fırlamış gibi durmamalarına özen göstermelisiniz.

Taytlar!
80’lerin modası geri döndü. Önceleri siyah, kahverengi, gri ve beyazı çıkan taytların şimdi istediğiniz her rengini bulmak mümkün. Fakat yaptığınız kombinasyonlara çok dikkat edin. Özellikle renkli bir tayt seçimi yaptıysanız üzerinizde onlarca renk olmamasına dikkat edin.
Yanlış iç çamaşırı!
Dar pantolonlardan görünen iç çamaşırı izi ya da beyaz bir bluzdan beliren koyu renk iç çamaşırı. Ne kadar kötü duruyor değil mi? Bu nedenle özellikle farklı bir kıyafet seçimi yaptığınızda özellikle iç çamaşırınıza evden çıkmadan önce nasıl durduğuna bir bakın.

İş kıyafetleri…
Hepimizin dolabında iş için ayırdığımız renkli parçalar var. Fakat her renkli parça iş yerine uygun değildir. Bu kıyafetlerin ayrımını dikkatli yapın.

Sivri burunlar!
Bir zaman sanki sonsuzluğa uzanırmışçasına uzun olan sivri burun ayakkabılar çok modaydı. Modacılar ipin ucunu kaçırdıklarını fark ettiklerinde uzunluklarını daha makul oranlara çektiler. Eğer o günlerden bir ayakkabınız varsa, giymemeye özen gösterin. Çünkü gerçekten kötü durduklarını bilmenizi isteriz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,485 saniyede oluşturuldu.