Erkekler de kadınlar kadar düzgün ve fit bir vücuda sahip olmak istiyor.

Artık fazla kilolarıyla barışık erkeklerin yerini, beslenmesine ve görünümüne özen gösteren erkekler aldı.Şimdiki erkekler düzenli spor yapıyor, yağlı yemeklerden kaçıyor ve kadınlar kadar diyet muhabbeti yapıyor!

‘Erkek ne yerse yakar, asla diyet yapmaz’ görüşleri artık tarihe karışıyor. Spor salonlarından çıkmayan, fazla birkaç kilo aldıysa çaresine bakan, gerekirse diyetisyene giden yeni bir erkek tipi var. Yani fit görünmek, artık kadınların tekelinde değil! Erkekler de kadınlar kadar düzgün ve fit bir vücuda sahip olmak istiyor. İçlerinde en az kadınlarla yarışacak kadar iddialı olanlar var. Bazıları yiyeceklerin etkilerini okuyup kalori hesabı yapıyor, her gün mutlaka tartılıyor, ideal kilosunu aşınca egzersize sarılıyor! Belki de bütün bu bahsettiklerimiz size hiç yabancı değil; çünkü o kişi tam yanı başınızda; yani sizin sevgiliniz ya da eşiniz! Durun tahmin edelim; sizin canınız fast food çekmişken, o karşınızda salata yiyor, sizden daha çok tartılıyor ve spor yapıyor! Son zamanlarda biraz kilo aldığınızı ve yediklerinize dikkat etmeniz gerektiğini bile söylüyor olabilir. Bu durum yeterince sinir bozucu gibi görünse de sizin iyiliğiniz için söylüyor olabileceğini düşünün.

“Erkekler de diyetisyene gidiyor”
Son zamanlarda diyetisyenlere giden erkeklerin sayısı artmış durumda. Son beş yılda erkek hastalarını miktarındaki artışın ciddi boyutlara ulaştığının altını çizen Beslenme Uzmanı Selahattin Dönmez’e göre bu artışın temelinde; gene erkeklerde beden imajlarındaki olumsuzluklar, orta yaş erkeklerde kolesterol ve tansiyon problemi, erişkin yaş grubunda ise kilolu erkek profilinin artık kadınlar tarafından çok tercih edilmemesi yatıyor: “Günümüzde bir canlılık, aktif olma, düzenli beslenme, şirketlerde yemek yeme kurslarına erkeklerin katılması, spor salonlarının eskiden olduğu gibi birileri ile tanışma formatından çıkması ve kendine bakan erkeğin sayısındaki artışa bağlı olarak erkeklerin de güzellik anlayışlarının değiştiğini açıkça görüyoruz. Aslında bu, başlangıçta bir trend gibi görünmüş olsa da, şimdi bir gereklilik. Sürekli olarak beslenme ve diyet haberlerinin gündemde olması, kadın-erkek, toplumun her bir yerinde bir farkındalık yaratarak, daha sağlıklı olma duygusunu ön plana çıkarmaya başladı. Bu açıdan baktığımızda, erkekler hem daha kolay kilo verme, hem de kilo yönetimi bilgilerini daha hızlı anlayarak net uygulayabilme açısından kadınların önüne hızla geçecek ve fit erkek sayısı önümüzdeki yıllarda daha da artacak.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,356 saniyede oluşturuldu.