Erkekler Ne ister…

Birçok kadın erkekleri basit ihtiyaçları olan, kolayca tatmin oluveren yaratıklar olarak görür. Kadınlara göre erkekler birkaç öpüşmeden ve aşk oyunundan sonra bolşalırlar. Hatta birçok kadın onları bu nedenle kıskanır. Ama istisnalar dışında erkekler böyle değildir. Onlar için de cinsel birleşme öncesi aşk oyunları çok önemlidir. Sevişmenin başarısı orgazm sayısı ile değil, getirdiği tatmin ve mutlulukla ölçülür. Birkaç kez orgazma ulaştığı halde yeterli derecede tatmin ve mutlu olamayanlar çoktur. Bunun da nedeni birleşme öncesinde iki kişi arasındaki iletişimin, ortamın, sevginin ve aşk oyunalarının yetersizliğidir. Sevişme ve cinsel birleşme yalnızca bedensel ihtiyaçları değil, duygusal ihtiyaçları da karşılamalıdır. Erkek de en az kadın kadar beğenildiğini, sevildiğini, istendiğini bilmek ister.
Kadınlar sevişme sırasında aktif olmayı ayıp saydıklarından ya da bunu tamamen erkeğin görevi olarak gördüklerinden sevişmede atak olmak, her iki eşe de zevk vermek işini erkeğe yüklerler. Birçok kadın, kendisine ve eşine zevk vermek konusunda bedenini teslim etmekten öte bir çaba göstermez. Kadının bedeni erkeği uyarabilir ama onun tatmin olmasına yetmez.
Çok güzel bir kadınla yatmaya heveslenip de hevesi kursağında kalan erkekler çoktur. Bu yüzden, kadının da aktif olarak sevişmeye katılması, hevesli olması ve sevgi göstermesi gereklidir erkek için.
Erkekler de ilgi ister
Her kadın bir erkeğin dikkatini nasıl çekeceğini, gizli zevkler vaadetmesini, isteğini belli etmesini, davranışlarıyla umut vermesini bilir. Ama sadece bir erkeği elde etmek istediğinde ya da bir başka kadınla rekabet ettiğinde bu davranışları uygular. Bir erkeğin kedisini sevdiğine emin olduğunda onun isteğini ve zevkini artırmak için böyle davrandığı ender görünür.

Oysa erkekler de tıpkı kadınlar gibi arada sırada da olsa baştan çıkarılmak isterler. Bir erkeği tanımak demek onu nelerin uyardığını bilmek demektir. Gidip kucağına oturmak, karşısında çekici biçimde soyunmak, arzu dolu bakmak, sevgi dolu sözler söylemek ya da bir sürü başka şey cinsel heyecan uyandırabilir onda.

İlk adım erkeğin atması gerektiği düşünülür ama bunun böyle olması gerekmez. İlk adımı atmak demek kişinin sevgisini ve isteğini eşine belli etmesi demektir, bu kadar basit. Bunda utanılacak, küçük düşülecek birşeyler de yoktur.
Gerçek cinsel birleşmeden hemen önce yapılan ön oyunlar sevişmenin en önemli bölümü sayılabilir. Çünkü bu ön oyunlar sırasında kadın ve erkek birbirlerine duydukları sevgiyi anlatırlar. Sevişmenin duygusal bakımdan doyurucu olması büyük ölçüde buna bağlıdır.
Erkek iyi seviştiğini, eşinin isteğini çok yüksek noktalara kadar uyarabildiğini duymak ister, tabi eğer öyleyse. Oysa kadınların çoğu sevişmekten hoşlandığı ve eşi ona büyük zevk verdiği halde bunu açıkca belirtmekten çekinir. Eğer zevk almıyorsa alıyormuş gibi numara yapması ne kadar saçmaysa, zevk aldığı halde bunu belirmemesi de o denli saçma bir davranıştır. Çünkü kadın ne kadar hevesle karşılık verirse sevişmeden kendi aldığı zevk de eşine verdiği zevk de o denli artar

Ona iltifat edin
Kadın kendi bedeninin zevk verdiğini, teninin yumaşaklığından, göğüslerinin dolgunluğundan, kalçalarının kıvrımından hoşlandığını hep duymak ister de erkeğinin de böyle istekleri olabileceğini düşünmez nedense. Oysa erkek de görünüşünün, omuzlarının genişliğinin karnının düzlüğünün, bacaklarının adelesinin, teninin kokusunun beğenildiğini duymak ihtiyacındadır. Görünüşü yakışıklı olmasa da mutlaka güzel bir tarafı vardır ve bu tarafın beğenildiğini duymak erkeği çok mutlu eder. Aşk oyunlarına tam olarak katılan bir kadın eşinin bedenini ne kadar beğendiğini, sevdiğini, heyecanlandırdığnı göstermelidir. Duydukların dokunarak, kelimelere dökerek ifade etmeyi öğrendikçe eşini fiziksel bir varlık olarak daha iyi tanımaya ondan daha çok zevk almaya başlar.

Öpüşmeler bile çeşitlidir
Her erkek başkadır. Her sevişme olayı da her konuşma olayı gibi başka başka olur. Her erkeğe bilinmeyen önceden araştırılmamış ya da keşfedilmemiş birşey gibi bakmak en iyi sonucu verir. Yine de hemen hemen her erkekte duyarlı olan bazı bölgeler vardır. Dudaklar, ağzın için, dil hem kadınlarda hem de erkeklerde ortak olan en duyarlı yerlerdir. Sevişme de genelllikle bu organlar yoluyla başlar. Sevişmede öpüşme çok önemlidir. Öpüşmenin de bir sanatı üslubu vardır. Bazı öpüşmeler, çok uzun ve erotik, şefkatli, bazıları romantik, bazıları vaat dolu olur. O andaki havaya göre her seferinde değişik bir öpüşme tarzı uygulanır. Dudaklar ve dil gövdenin başka taraflarını okşamak için de kullanılır. Örneğin kulak memelerini hafif hafif ısırmak erkeği çok çabuk uyarır. Erkek enseninin, boynunun, omuzlarının, sırtının, kalçalarının, göbeğinin okşanmasından da hoşlanır. Canı yanmadığı sürece ısırılma da hoşuna gider.

Göbek deliği ile bacakların üst iç bölümleri de genellikle duyarlı olur. Erkek gödesinin en duyarlı organları isi penis ile testis torbalarıdır. Aynı zamanda en çabuk incinen yerler de yine bu organlardır. Özellikle testis torbaları çok çabuk acır, ama hafifçe okşandıklarında –el ya da ağızla- erkeğe çok büyük zevk verirler. Bazı erkekler penislerine dokulunmasını istemezler, çünkü meni akımını denetim altına alamazlar. Ama tecrübeli ve kendilerini tutabilin erkekler, penisinin elle okşanmasından büyük zevk aldıklarını söylerler. Aşk oyunlarından zevk almak demek, eşlerin birbilrinin cinsel fantazilerini benimseleri ve bunları kullanmaları demektir.

Erken boşalma nasıl önlenir?
Erkek orgazma çok çabuk ulaşabilir. Oysa bu süre kadın için çok daha uzundur. Kadının orgazma ulaşabilmesi için aşk oyunları mutlaka gereklidir. Bu erkeğin orgazmını da daha zevkli kılar. Erkeğin orgazm anını iyi ayarlaması kendini kontrol edebilmesi şarttır. Eğer erkek daha eşi penisini okşarken menisi geliyorsa, yani erken boşalıyorsa bunun bir yolu var. bu konuda sabırlı olmak da kadına düşüyor. Masters ve Johnson’un bulduğu ve çok etkili olan bu yöntem şöyle: Erkek tam meni akıtmak üzereyken kadın baş parmağını penis ucunun içe (karına) bakan kısmına bastırır. İşaret parmağı ve orta parmağıyla da sağlı sollu iki dış yanı sıkıştırır. İki üç saniye elini hiç kıpırdatmadan sıkarsa erkek meni akıtmak isteğinden kurtulur. Ama erkekğin akımı önceden hissetmesi, kadının sıkmaya yeterince erken başlamasını gerektirir. Başlangıçta oldukça zor bir yöntem ama giderek güzelleşen ve tatmin edici bir cinsel yaşam böyle bir sıkıntıyı göze almaya değer.
Toplum içindeki günlük yaşantımız her türlü yasak, görenek, gelenek ve baskıyla öyle doludur ki gerçekten sevdiğimiz bir kişiyle başbaşa kaldığımızda bile engelleri yakımak öyle kolay değildir. Ama istediğini söylmeyi ve yapmayı yavaş yavaş öğrenmek, iki kişi arasında derin bir yakınlık gittikçe gelişen bir güven ve sevgi yaratır.
Erkekler Ne ister – Erkeklerin kadınlardan beklentileri nelerdir uzman doktorlar ve erkek için kadınlar arkadaşlık nasıl olur erkekten paramı yoksa aşkmı beklerler.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,504 saniyede oluşturuldu.