Erkekler neye karşı koyamıyor?

Amerika Rochester Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre kırmızı giyen kadınlar erkekleri daha fazla etkiliyor. Peki, neden?

 

Araştırmacılar erkeklerin kendilerine eş seçerken içgüdülerini izlediğini açıkladı. Bu nedenle baskın renklerde ve özellikle kırmızı giyinen kadınların çıkma teklifini almasının yakın olduğunu düşündüklerini kaydetti.

Çoğu öğrencilerden oluşan 100 kişilik bir grup ankete tabi tutuldu. Pek de çekici olmayan kadınların fotoğraflarına baktıktan sonra güzelliklerini, onlarla öpüşme veya ilişki yaşama isteklerini derecelendirmelerini istedi. Fotoğrafların çerçeveleri kırmızı, beyaz, gri ve yeşil tonlarındaydı.

Deneyin sonucu olarak kırmızı çerçevede gösterilen kadınların daha çekici olduğu görüldü. Aynı kadınların fotoğrafları farklı renklerdeki çerçevelere yerleştirildiğinde ise aynı etkiyi yaratmadı.Aynı sonuçlar farklı renklerde kıyafetler giyen kadınlar gösterildiğinde de gözlemlendi.

Bilim adamları erkeklerin kırmızı rengi tercih ettiğini, çünkü kırmızının aşk, şehvet ve tutku gibi hisleri harekete geçirdiğini belirtti.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,460 saniyede oluşturuldu.