Erkekler Taklidi Anlar mı?

Erkekler Taklidi Anlar mı?

Orgazm olmak ya da olmamak… Fakat bütün mesele bu değil; bir de partnerimize olmuş gibi gösterme kısmı var ki yiyip yemediklerini merak ediyoruz. İşte gerçeği ve taklidiyle orgazm…

Erkekler Taklidi Anlar mı?Cised Genel Sekreteri Psikolog Gülüm Bacanak merak ettiğimiz bu soruları cevapladı…

Erkekler Kadınların Orgazm taklidi yaptığını anlayabilir mi?

Kendi zevkine konsantre olan ve prezervatif kullanan erkeğin orgazm taklidi yapıldığını anlaması oldukça küçük bir ihtimal.

Kadın Eğer İsterse Vajinal Kasılmalarla Partnerini Kandırabilir!Erkekler Taklidi Anlar mı?

Vajinal kaslarının kontrolünü sağlayabilmek yeterli… Ancak kadının buna neden gerek duyduğu, partneriyle neden daha şeffaf bir ilişki kurmadığı, üzerinde durulması gereken önemli bir nokta. Cinsel Sağlık Enstitüsü Genel Sekreteri Psikolog Gülüm Bacanak, erkeklerin karşılarındaki kadının orgazm taklidi yaptığını her zaman anlamayabileceklerini, bunda erkeğin partnerini ne kadar iyi tanıdığı ve cinsel açıdan ne kadar deneyimli olduğunun etkili olabileceğine dikkat çekiyor.

Psk. Bacanak, asıl kadının neden böyle bir davranış geliştirdiği üzerinde duruyor: “Bizim için önemli olan nokta, kadının orgazm taklidi yapmaya neden ihtiyaç duyduğudur. Bazen kadınlar partnerlerini kırmamak ve üzmemek için ya da yorgunluktan ilişki bir an önce bitsin diye orgazm taklidi yapabilirler.

Her seferinde orgazm olmak şart değildir, erkek ve kadın bunun bilincinde olurlarsa hem sevişmenin her anından zevk almaya odaklanır hem de taklit yapmaya gerek duymazlar.

Orgazm Olamıyorum, Ne Yapmalıyım?Erkekler Taklidi Anlar mı?

Bu sorunu takıntı haline getirmek ve seks sırasında salt buna konsantre olmak ters etki yaratıp orgazm olmanızı imkansız hale getirebilir, önemli olan yatakta karşılıklı zevk almaktır. Ayrıca seks her seferinde orgazm olmayı gerektiren bir sınav değil, karşılıklı hazza dayalı bir oyundur.
Eğer bu sorunu sık sık yaşıyorsanız, mastürbasyon yaparak bedeninizin zevk noktalarını bulabilir ve partnerinizi buna göre yönlendirebilirsiniz.

Psk. Gülüm Bacanak, seksle ilgili olumsuz duygu, düşünce ve inançların, suçluluk ve günahkarlık duygularının durumu kötüye götürebileceğini anlatıyor. Kendi bedenini tanımama, nelerden zevk aldığını bilmeme, cinsel deneyimsizlik ve bilgisizlik, ön sevişme ve klitoris uyarısının yetersiz olması, en önemlisi ilişkiyle ilgili sorunlar orgazm olamamaya yol açabilir.

Uzmanımız Orgazma Ulaşabilmeleri İçin Kadınlara Şu Önerilerde Bulunuyor:Erkekler Taklidi Anlar mı?

Kadınlar klitorislerinden uyarılır ve boşalırlar; kadının zevk alması için klitoris önemli bir organdır. Öncelikle kişi kendi vajinasını ayna yardımıyla incelemeli, klitorisini bulmalı ve klitoris etrafında dairesel hareketler yaparak zevk almayı öğrenmelidir.

Ayrıca partnerle açık bir iletişim kurmak da çok önemlidir, ön sevişmenin uyarılma sağlayacak kadar uzun olması ve partnerin kadının klitorisini uyarması da üzerinde durulması gereken bir nokta.

Orgazmı takıntı haline getirmemek ve andan zevk almaya çalışmak gerekli. Yine de olumsuz duygu ve düşünceler kadının rahatlamasını ve gevşemesini engelliyorsa, partneriyle birlikte cinsel terapi alabileceği merkezlere başvurabilir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,517 saniyede oluşturuldu.