Eş seçerken nelere dikkat etmeli?

Evlilik, hem kadın hem de erkek için birlikte mutlu olmak adına atılan önemli bir adımdır. Peki ya eş olarak seçtiğiniz kişi doğru kişi değilse. Uzmanlara göre; evleneceğiniz kişinin cebine değil, sizinle uyumuna önem vermelisiniz.

dating-etiquettesEvlilik, kısaca ‘ben’den ‘biz’e geçiş olarak tanımlanabilir. Birlikte mutlu olmak, birlikte üzülmek; yani paylaşmaktır.

Ortaklıktır

Aynı zamanda kişinin tüm hayatını etkileyen önemli bir karardır da. Ne de olsa hayatın geri kalanı, eş olarak seçilen kişiyle geçecektir.

Günümüzde eş seçimi kimi zaman eşler arası uyumdan çok, maddiyat ve kariyer gibi kavramlar dikkate alınarak yapılabiliyor. Burada unutulmaması gereken şey, evliliğin bir aile kurma amacıyla yapıldığıdır. Bu birliktelik, bir şirket ortaklığı değil, eşlerin birbirlerine duygularını ve kendilerini verdikleri bir ortaklıktır.

Evlilik, iş hayatınızla birlikte özel hayatınızı da kapsayan, kaygısı olmadan kurulan bir ortaklıktır. Zenginlik, kariyer ve asalet ön planda tutularak yapılan evliliklerde, kaçınılmaz son mutsuzluktur. Bu noktada kişinin, birlikte mutlu olabileceğine inandığı kişiyi eş olarak seçmesi en mantıklısıdır.

Kişinin zengin, asil ya da kariyer sahibi olması, onun ideal bir eş olacağı anlamına gelmez.

Parayla saadet olmaz

Günümüzde eşler arası uyumu göz ardı ederek evlenen pek çok çift, yaşadıkları geçimsizlik ve problemler nedeniyle uzmanlardan yardım istiyor.

Bu çiftlerin büyük çoğunluğu da, mutlu olmamalarına rağmen evliliklerini sürdürmeye çalışıyor. Bu durum da, ne yazık ki duygusal açıdan sağlıksız insanlar yaratıyor. Eskilerin söylediği şu sözün doğruluğu da böylece kanıtlanmış oluyor; “Parayla saadet olmaz.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 165 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,486 saniyede oluşturuldu.