Eşinizi Bir Kez Aldattıysanız Söylemeyin…

İngiliz The Times, aldatılan ve aldatan sevgililer, evlilik terapistleri, psikologlarla görüşerek bir aldatma dosyası hazırladı.

“Onu aldattığınızı eşinize söylemeden önce bilmeniz gereken 7 şey” adlı dosyada, “Eğer bir çapkınlık yaptıysanız, ne kadar suçluluk duyarsanız duyun, eşinize itiraf etmeyin” denildi.

İşte aldatma ve başa çıkma ipuçları:

1- Kendinizi çok kötü hissetmeyin. Aldatan sadece siz değilsiniz. 2008’de yapılan bir araştırmaya göre, her 5 evli erkekten biri, ve her 10 evli kadından biri de eşini aldatıyor.

2- Bir iş gezisinde eşinizi aldattıysanız veya tek gecelik ilişkinizi eşinizin öğrenmesine imkan yoksa dürüstük en iyi seçim olmayabilir.

3- Suçluluk mu hissediyorsunuz, bir psikoloğa veya arkadaşınıza içinizi dökün.

4- Eğer uzun süren bir yasak aşkınız varsa ve her an birinin sizi yakalama riski bulunuyorsa, dürüst olun ve itiraf edin. Tek gecelik ilişkiler bağışlanabilir, ama yalan söylemek asla.

5- Eğer eşinizi henüz yeni tanışdığınız birisiyle veya bir hayat kadınıyla aldattıysanız, içinizde cinsel hastalık ile ilgili en ufak bir şüphe varsa, bunu hemen eşinize söyleyin. En azından bunu ona borçlusunuz.

6- Eğer kaçamağınızı itiraf ettiyseniz ve eşiniz aldatmanızın nedenini sorduysa, suçun kendinizde olduğunu söyleyin ve geri çekilin. Sakın ilişkinizi detaylıca analiz etmeyin, ikiniz de üzülürsünüz.

7- Uzmanlara göre 4 tip aldatma vardır:

– Kazara aldatma (Sarhoşken veya tek gecelik bir ilişki)

– Romantik aldatma: (İlişkiniz büyük bir kriz içindeyken, muhteşem bulduğunuz biriyle tanışırsınız)

– Evlilerin aldatması (Uzun süreli evliyken, evli bir erkek ve kadın ile sadece heyacan olsun diye süren ilişki)

– Uslanmaz aldatması (Erkek ve kadınların güzelliğini ve çekiciliğini sürekli birine kanıtlamak için kronik aldatma alışkanlığı)

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,539 saniyede oluşturuldu.