Eşinizle kaliteli vakit geçirmenin yolları…

 

Yıllar geçtikçe evliliğin rutinleri arasında kaybolan evlilikler neredeyse her çiftin en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi. Özellikle evliliğin ilk günlerinde yaşanan heyecanın yerini bir süre sonra can sıkıntısına, işe güce ve çocuklara bırakması nedeniyle birbirine vakit ayıramayan çiftler genellikle ne şekilde bu durumda kurtulacaklarına dair harekete geçmekte zorlanırlar.

Eğer siz de eşinizle kaliteli vakit geçirmenin yollarını ve onunla daha fazla birlikte olarak ortak şeyler yapmayı istiyorsanız Eşinizle kaliteli vakit geçirmenin yolları...değerlendirebileceğiniz alternatiflerin bir kısmına bu yazımızda değinmeye çalışacağız.

Yapabilecekleriniz arasında belki de en kolaylarından bir tanesi işe birlikte gidip gelmeniz. İkinizin de sabah çıkış veya akşam geliş saatleriniz aynıysa eşinizle birlikte yola çıkarak onunla sohbet edebilir, sabah veya akşam saatlerini yolda da olsa birlikte geçirme şansı yakalayabilirsiniz. Özellikle yoğun olarak mesai gerçekleştiren çiftlerin az sayıdaki vakitlerini değerlendirmenin bir yolu olarak düşünülebilir.

Resmi bayramlarda, yıllık izinlerde veya haftasonu tatillerinde şehirden ve evinizden biraz uzaklaşarak farklı şeyler yapmayı deneyin. Stresten, kirli havadan ve herkesten uzak başbaşa bir gün ikinizin de keyifli vakit geçirmesi için yetecek de artacaktır bile.

Bunun yanında eğer vakit ayırma imkanınız varsa eşinizle birlikte ortak hobiler, aktiviteler gerçekleştirmeniz hem kaliteli vakit geçirmenize hem de keyif alarak yeni şeyler keşfetmenize neden olacaktır. Yapabilecekleriniz arasında çeşitli kurslara gitmekten tutun da oyun oynamak, derneklere katılmak, resim yapmak, fotoğraf çekmek gibi aklınıza glebilecek her şey var.

Özellikle teknoloji ve sosyal medyanın bu kadar hayatımıza dahil olmasının yan etkilerinden bir tanesi eşlerin birbirine vakit ayırmayı bırakarak bunlarla ilgilenmesi oldu. Eşinizle konuşmak, birlikte olmak için bu cihazları gerekirse her gün bir saatliğine kapatın ve bu vakti sadece birlikte geçirmeye çalışın.

Eğer evden ayrı kalarak dışarıda birlikte vakit geçirmek istemenize rağmen çocuklarınız nedeniyle bu hayalleriniz suya düşüyorsa gerek anne ve babanızdan gerekse de profesyönel bebek bakıcılarından destek alarak bir süreliğine de olsa eşinize vakit ayırma imkanı yaratabilirsiniz.

Karı kocaların birlikte yapabilecekleri arasında elbette çok daha fazlası var. Arada bir birlikte akşam yemeklerine çıkmak, sadece gezmek için alışveriş yapmak ve yeni şeyler denemek, beraber sabah sporu gerçekleştirmek gibi çoğaltılabilecek onlarca şeyi sizin ve eşinizin alışkanlıklarına, zevklerine göre düzenleyerek çok daha mutlu ve kaliteli vakit geçirmenin yollarını bulabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 133 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,467 saniyede oluşturuldu.