Eski sevgilinizden kusursuzca intikam alın…

Eski sevgilinizden kusursuzca intikam alın!
İntikam sözcüğünü duymak bile yüzünüzde şeytani bir gülümseme oluşturuyor olabilir. Öncelikle şunu baştan kabul edelim, intikam sevgilinizin arabasının üzerine bir kutu boya boşaltmak değildir. Hayır; kıyafetlerini parçalamayı da aklınızdan çıkarın ve mantıklı önerilerimize kulak verin.
Eski sevgilinizden intikam almak için yakın kız arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.
Ne kadar keyifli olduğunuzu ona anlatmaları alabileceğiniz en tatlı intikamdır. Eski sevgilinizden kusursuzca intikam alın...Eski sevgilinizin çevresindeki bütün kadınlara tek tek onun uslanmaz bir zampara olduğunu ve ondan uzak durmaları gerektiğini söylemek, onu birkaç kadından mahrum etmek dışında gerçekten rahatlatıcı bir intikam mı? Sanmıyoruz…

İntikam o kadar tatlı olmalıdır ki vereceğiniz zararı sizin dışınızda kimse fark etmemelidir. Elbette fiziksel bir zarardan bahsetmiyoruz. Amacınız eski sevgilinize hak ettiği dersi vermek ise bunu Audrey Hepburn havasında ve muhteşem zarafetinizi bozmadan başarabilirsiniz.

1- Mükemmel görünün!

Kendinizi kötü hissediyorsunuz ama, bunun acısını paket paket cips yiyerek ya da bütün bir günü yatakta kıpırdamadan geçirerek kendinizden çıkarmayın çünkü içinizdeki hırs size fazladan bir beş kilo ve onlarca sivilce olarak geri dönebilir. ‘Kadınlar’ (The Women) filminde Meg Ryan’ın, kendisini aldatan kocasından intikam almak için nasıl ince, çekici ve hayat dolu bir kadına dönüştüğünü hatırlayın. Kendinize o, aylardır hayalini kurduğunuz seksi ayakkabıları alın, saçlarınızı yaptırın ve en önemlisi sağlam bir özgüven eşliğinde sizde kalan eşyalarını geri vermek üzere eski sevgilinizin işyerine gidin. En tatlı intikam sevgilinizin neleri kaybettiğini görmesidir.                                                                                                                                                                                                                                                        2- Flört edin!

“Madem beni terk etti, hemen başkasıyla evleneyim de görsün gününü” diyerek dönüşü olmayan bir yola girmeyin. Sırf intikam almak için ciddi kararlar vermek eski sevgilinize değil, size zarar verecektir. Bunun yerine ufak flörtler yaşamanız ona gereken dersi verecektir.

Ancak dikkat edin; eski sevgilinizin erkek kardeşine asılmak size bir şey kazandırmaz, aksine ucuz görünmenize neden olur. Ancak aynı işyerini paylaştığı yakışıklı proje müdürüyle yakınlaşmanız, eski erkek arkadaşınızın deliye dönmesini sağlayacak ve egosunu yerle bir edecektir.                                                                                                                                                                                                                                                           3- Sosyal ağlarınızı kapatın!

Teknoloji hayatımıza girdiğinden beri ayrılıkların ve alınan intikamların da seyri değişti. Maalesef, eski sevgililer ya da eşler, interneti hesaplaşma aracı olarak sıkça kullanıyor. Eski eşin mahrem fotoğraflarını yayınlamak da bu yollardan biri. Ancak şunu unutmamak gerekiyor; öfkeniz ne denli büyük olursa olsun, böyle bir hata yapmak size çok pahalıya patlayabilir. Bu durum “kişisel suç” kapsamına giriyor ve sonu yargıya uzanan tatsız bir yola doğru uzanıyor.

Önemli olan eski sevgilinizin sizden haber alamamasıdır. Kaç tane sosyal ağ üyeliğiniz olduğuna bir bakın. Facebook, Twitter, Myspace… Gördüğünüz gibi elinde sizden haber alabileceği pek çok kaynak var. Sizin buram buram ayrılık ve hüzün kokan iletileriniz onun canını yakmaktan çok, keyiflenmesine sebep olabilir. Kısa bir süreliğine de olsa sosyal arkadaşlık siteleriyle bütün ilişkinizi kesin. Sizden haber alamamak, hayatınızın ne yöne aktığını bilmemek onu çıldırtacaktır. Siz evde eski resimlerinize bakarak iç çekiyor olabilirsiniz ama onun bunu bilmesine gerek yok, bırakın meraktan deliye dönsün.                                                                                                                                                                                                                                           4- Umursamayın!

Eski sevgilinizi umursamamak en güzel intikamdır. Umursamaz görünmeye çalışın. Bir ev partisinde karşılaştınız diyelim. Gecenizi onun dikkatini çekmeye çalışarak mahvetmeyin. Konuşmak zorunda kalırsanız sohbeti kısa tutun. Aşırı davranışlardan kaçının. Eski sevgilinizi kıskandırmak için atacağınız kahkahalar işe yaramayacağı gibi tuhaf görünmenize sebep olacaktır.

Size eşlik eden biri yoksa ara sıra cep telefonunuza bakın, sanki biriyle mesajlaşıyormuşsunuz gibi gülümseyin. Aranızda hiçbir şey yaşanmamış gibi davranmanız, onun kendini değersiz hissetmesine sebep olacaktır. Amacımız da bu değil mi zaten?Ve en güzel intikam formülü..!

5- Onu unutun!

Çok sevdiğiniz birini hayatınızdan tamamen çıkarmak zordur. Canınızın acıdığını biliyoruz, hangimizin acımadı ki? Ama sürekli onu düşünmek size zarar verecektir. Yeni kitaplar okuyun, filmler izleyin, arkadaşlarınızla, ailenizle vakit geçirin, uzun zamandır gitmek istediğiniz dans kursuna kayıt olun.Kısacası kendinizi iyi hissetmek için çabalayın.

Ünlü yazar Borges’in bir zamanlar dediği gibi;

“Unutmak en iyi intikamdır.” Onu unutun ve geleceğe umutla bakın. Her şeyin daha güzel ve daha berrak olduğunu göreceksiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,536 saniyede oluşturuldu.