Eski sevgilinize dönmemeniz için 8 neden…

Eski sevgilinize dönmemeniz için 8 neden…
Her ne kadar bitmiş olsa da, eski ilişkiniz hakkında aklınızda hala bir soru işareti kaldıysa bu haber tam size göre! Pudra.com olarak eski sevgilinize dönmenin neden iyi bir fikir olmadığını 8 madde ile derledik.

Hepimiz dönüp dolaşıp eski defterleri karıştırıyor ve bazen geçmişe takılıp kalabiliyoruz. Fakat eski sevgiliye geri dönmek her zaman iyi bir fikir değil.

Eski sevgilinize dönmemeniz için 8 neden...Yeniden aynı ilişkiye başlamadan, sizi nelerin beklediğini geçmişteki tecrübelerinizden çıkarabilirsiniz. Dönüp dolaşıp aynı şeyleri yaşamayı ister misiniz? Pudra.com olarak eski sevgiliye neden dönmemeniz gerektiğini listeledik. Bakalım siz de bize hak verecek misiniz?

Bittiyse bir nedeni vardır

İlişkiyi yürütemediyseniz ve ayrıldıysanız, bu kararınızın arkasında bir neden olmalı. Ayrılık kararı vermenize neden olan durum değişmediği sürece ilişkiye yeniden başlamak pek doğru bir karar değil. Erkek arkadaşınız büyük bir değişim sürecinden geçmediği veya ayrılmanıza neden olan etmenler tamamen ortadan kalkmadığı müddetçe, ilişkinin yeniden yürümesini beklemek hayalperestlik olur. Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz, onu özleyebilirsiniz ama bu gerçeği kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Herkes zamanla değişirEski sevgilinize dönmemeniz için 8 neden...

“Başlangıçta çok iyiydi fakat ne olduysa sonradan böyle oldu” diye yakınanlardan mısınız? İlişkinin güzel zamanlarını hatırlayıp o günlere geri dönmeyi beklemeyin. Eğer birbirinize karşı davranışınız eskisi gibi değilse, birden eski günlere dönme fikri uzak bir hayal olabilir. Birlikte olduğunuz zaman boyunca siz de sevgiliniz de değişmiş olabilirsiniz. Eğer yeni hallerinizle anlaşamayıp ayrıldıysanız, eski zamanları hayal ederek yeniden bir başlangıç yapma fikrinden vazgeçin. Çünkü ikiniz de değiştiniz ve eski zamanlarda mutlu olan o çift artık geçmişte kaldı.

Daha iyisinin olmayacağını düşünmeyin

Yıpratıcı bir ilişkinin ardından kendinize güveninizi kaybetmiş ve bu ilişkiden daha iyisini yaşayamayacağınıza ikna olmuş olabilirsiniz. Fakat bunların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Sorunlu bir ilişkiye takılıp kalmaktansa kendinize gelmek ve ayrılığı atlatmak için kendinize biraz zaman tanıyın. Dünya üzerindeki tek sevgili adayının o olmadığını anladığınızda yeni alternatiflerinizi de değerlendirmeye başlayacaksınız. Unutmayın, sizin gibi aşkı bulmaya çalışan birçok insan var.

Biraz akışına bırakınEski sevgilinize dönmemeniz için 8 neden...

Hepimiz bazen biraz çabayla bir şeyleri düzeltebileceğimize inanırız. Bu inanış bazı durumlar için son derece doğru olabilir. Fakat ilişkinizi yürütmek için insanüstü bir çaba sarf ettiyseniz ve yine de yürümediyse burada bir hata var demektir. Elinizden geleni yaptıktan sonra yine de olmuyorsa, bazı şeyleri akışına bırakmak gerekiyor.

Cicim aylarının bittiğini kabul edin

İlişkinin ilk günlerinde her şey harika görünür hatta hayatınızın aşkını bulmuş gibi hissedebilirsiniz. Fakat ilişkinin seyri birbirinizi gerçekten tanımaya başladığınız süreçte belli olur. Eğer bu süreçte anlaşamayıp ayrıldıysanız, cicim aylarını tekrar tekrar hatırlayarak kendinize eziyet etmeyin. Karakterleriniz birbirine uymamış ya da beklentileriniz tutmamış olabilir. Bu yürümeyecek ilişkiyle kafa yormaktansa, sizi daha mutlu edebilecek bir ilişkiye odaklansanız iyi olur.

Yalnız kalmaktan korkmayınEski sevgilinize dönmemeniz için 8 neden...

Bitmesine rağmen eski ilişkinize bir umut beslemenizin nedeni yalnız kalma korkunuz olabilir. Yeni bir ilişki yaşamak güzel olabilir fakat yürümeyen bir ilişki sonrasında biraz yalnız kalmak da oldukça olumlu bir süreç. Kendinizi dinlemek, ne istediğinizi analiz etmek için bu yalnızlık sürecine de ihtiyacınız var. Yalnız kalmaktan korkmayın, elbette zamanı geldiğinde siz de yeni sulara yelken açacaksınız.

Konfor bölgesinden çıkın

Eski erkek arkadaşınızla geçirdiğiniz onca zamandan sonra birbirinizi çok iyi tanıdığınızı ve anladığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Zevk aldığınız şeyleri, nelerden hoşlanıp nelerden nefret ettiğinizi sevgilinizin biliyor olması sizi çok rahatlatabilir. Bu nedenle yeni biriyle tanışma ve her şeye yeniden başlama fikri gözünüzde büyüyebilir. Fakat şunu unutmayın, sizi heyecanlandıran biriyle karşılaştığınızda onunla ilgili her şeyi öğrenmek için can atacaksınız. Aynı şey onun için de geçerli. Bu rahatlık takıntısından kurtulun ve yeni şeyler denemekten korkmayın.

Her şeyin bir sonu varEski sevgilinize dönmemeniz için 8 neden...

Zamanında çok güzel günler geçirmiş ve birçok şey paylaşmış olabilirsiniz. Ama unutmayın ki, her şeyin bir sonu var. Bu güzel günler bittiği için hayıflanmaktansa, bunları yaşadığınız ve yanınıza kar kaldığı için mutlu olmayı tercih edebilirsiniz. Olup biten her şeyin bir nedeni var ve eğer ilişkiniz bittiyse bunun da arkasında sizi daha mutlu edecek bir neden yatıyor olabilir. Eski günlere takılıp kalmayın ve hayatınızın tadını çıkarın. Gelecekte sizi bekleyen şeyler neden geçmişte yaşadıklarınızdan daha güzel olmasın?

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,520 saniyede oluşturuldu.