Eşler erkeklerin en yakını …

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, erkekler en yakın arkadaşlarının, eşleri olduğunu söylüyor. Aldatma hariç her konuyu rahatlıkla eşleriyle konuşabildiklerini belirten uzmanlar, “Erkekler, en gizli duygu ve düşüncelerini eşleriyle paylaşıyor, başları sıkıştığında yine onlara koşuyor. Peki ya kadınlar bu konuda aynı fikirde mi? Elbette değil. Kadınların, eşlerinden sakladıkları birçok konu var” diyor. İşte evliliklerde yaşanan gerçekler:

“Biz gerçekten arkadaşız”
Tabii ki bu söz, karşılıklı olarak en baştan unutulacağı bilinerek verilmiş bir sözdür. Özellikle kadınlar, “Biz gerçekten arkadaşız, o benim en iyi arkadaşım” dediklerinde aslında tutku ve erotizmi bitmiş ilişkilerinden kaçmakta olduklarının farkına bile varmazlar. Peki, gerçekten bir kadın eşiyle arkadaş olamaz mı? Evlilik danışmanları, bunun pek mümkün olmadığını savunuyor. Çünkü aşkı paylaşan insanlar, birbirlerine daha yakındır. Ve dostluk bu yakınlığı kaldırmayabilir. Ve arkadaşlık, erotizmi yok eder.

Her şeyi fazla ciddiye almayın
Erkeklerin sözünü ettiği arkadaşlık ise “hayat arkadaşlığı”dır. İyi bir evlilikte kadının erkeğe sunduğu ve onun da içgüdüsel olarak kabul ettiği ’samimiyet’tir. Bu içtenlik, bedensel ve sözel mesajlardan oluşur. Sanıldığının aksine, iyi iletişim, gündelik hayattaki konuşma diliyle sağlanır. Aile hakkında tartışmak, ilginç bir film üstüne yorum yapmak ya da ortak bir arkadaşı çekiştirmek, çifti yakınlaştırır. Bir çifti samimi kılan bir diğer unsur da mizahtır. Birlikte çocuklar gibi gülebilmek, her şeyi fazla ciddiye almayı bırakarak hayatla dalga geçmeyi bilmek, ilişkinin iyi yürümesi için çok önemlidir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,468 saniyede oluşturuldu.