Evli erkeklerin eşlerini aldattıkları durumlar …

EVLİ ERKEKLER NEDEN EŞLERİNİ ALDATIRLAR

Erkeklerin eşlerini aldatması ve ihanet etmesi pek çok evliliğin başına gelmiş ve kadınların en çok korktukları olaylar arasında yer alıyor. Her ne kadar bu durum eşinizin kendi karakter yapısıyla ilgili olsa da bazı zamanlarda ihaneti tetikleyen koşulların bir araya gelmesi bu sonucu doğuruyor.

Evli erkeklerin eşlerini aldattıkları durumların en başında mutsuz bir evlilik geliyor. Evli erkeklerin eşlerini aldattıkları durumlar ...Hareketsiz, durağan, yeniliklere açık olmayan ve heyecanını kaybetmiş bir evlilik ilişkisi erkeklerin gözünü daha adrenalin yüklü ilişkilere çevirmesine neden oluyor. Eğer evliliğinizin bu noktaya gelmesinde sizin de payınızın olduğunu düşünüyorsanız buna uygun tedbirler almanız evliliğinizi kurtarmanın birinci adımı olacaktır.

Bazı erkekler ise içlerinden gelen dürtülerin doğrultusunda hareket etmeyi severler ve çoğunlukla da akılsızca gerçekleştirdikleri bu eylemin ardından pişman olurlar. Özellikle sizi sevdiği halde aldatmaya yatkın olduğunu hissettiğiniz eşinizin bu yatkınlığını dizginlemek için onu anlamaya ve ona daha fazla vakit ayırarak keyifli zaman geçirmeye çalışın.

Yaşı ilerleyen ve yavaş yavaş orta yaşları geride bırakmaya başlayan erkekler ise kendilerini genç hissedebilmek, hala çekici ve kadınlar tarafından arzulanan bir erkek olduklarını kanıtlamak için aldatma yoluna girmiş olabilirler. Çoğunlukla profesyonel bir psikolojik destek gerektiren orta yaş bunalımı günümüzde ciddi bir ruhsal sorun olarak değerlendiriliyor ve eşinizin bu rahatsızlığı atlatması için ona yol göstermeniz sizi aldatma ihtimalini de oldukça düşürecektir.

Para ve aldatma konularında halk arasında her ne kadar bağlantı olduğu düşünülse de yapılan araştırmalar bu ikisi arasında sanıldığı kadar büyük bir korelasyonun varolmadığını gösteriyor. Her erkeğin kendi maddi durumuna göre çevresinde değerlendirebileceği fırsatlar olduğu için sonradan artan para veya rahatlayan maddi durum eşinizden illa ki şüphelenmenizi gerektirmiyor.

Erkeklerin karılarını aldatmasının arkasında büyük oranda yetersiz cinsel birlikteliklerin de yer aldığı yadsınamaz. Özellikle toplumsal olarak kadına cinselliğin kötü bir şey olduğunun anlatıldığı ülkemizde bu durum ve kadınlardaki çekinceler evlilikte de devam ediyor. Sonucunda cinsel anlamda çok daha aktif ve açık büyüyen erkekler eşleriyle tatminkar bir cinsel paylaşım gerçekleştiremediklerinden dolayı aldatma yolunu seçebiliyorlar.

Çocuklu ailelerde ev idaresi, çocuk bakımı gibi pek çok konunun sorumluluğunun kadınlarda olması eşlerini ihmal etmelerine ve evliliği mutsuzluğa sürüklemelerine neden olabiliyor. Evdeki görev paylaşımının eşinizle anlaşarak çok daha dengeli bir hale getirilebilmesi mümkün ve böylece birbirinize ayırdığınız vaktin artması evlilikte yaşayabileceğiniz aldatma ve ihanet riskini azaltacaktır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,758 saniyede oluşturuldu.