Evliliğe hazır erkek nasıl anlaşılır?

Evliliğe hazır erkek nasıl anlaşılır?

Doğru bir ilişki içinde olduğunuzu düşünüyor; seviyor ve seviliyorsunuz. Artık ilişkinizi evlilikle taçlandırmanın vakti geldi de geçiyor. Peki, bu sadece sizin fikriniz mi? O evleneceğiniz erkek olabilir mi? Okuyun ve durumunuzu gözden geçirin.

Hepimiz şimdiye kadar iyi, kötü ilişkiler yaşadık. Evliliğin eşiğinden dönenlerimiz de oldu, evlilik teklifi alma hayaliyle hüsrana uğrayanlarımız da. Bir de çıktığı -neredeyse- her erkekten evlilik teklifi alanlar var. Bu kadınların sırrının ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Belki de doğru zamanda doğru yerde olmayı başarıyorlar. Peki bunun için siz ne yapabilirsiniz?

Erkekler ve evlilik

Erkek arkadaşınızı evliliğe ikna etme çabasındaysanız, bilmeniz gereken iki nokta var. İlki manipü-lasyona son vermeniz gerektiği ve ikincisi de ne yaparsanız yapın süreci hızlandıramayacağınız gerçeği. Eğer çok ekstra bir durum yaşamıyorsanız -hamilelik gibi-erkeklerin de evlilik kararı almakla ilgili bir biyolojik saatleri olduğunu kabul etmek zorundasınız. Hazır olduğu zaman size koşarak gelecek ancak daha önce değil. Diğer taraftan eğer fobik bir adamla birlikteyseniz başına gelebilecek en güzel şey dahi olsanız ona bunu anlatacak bir yol bulma ihtimaliniz yok. Eğer bu durumdaysanız ve evlenmek istiyorsanız, evlilik korkusu olmayan ve önünüzde diz çökmekten korkmayacak birini bulmanızda yarar olabilir. Erkekler hayatlarındaki pek çok adımları için kendilerini bir şekilde hazırlarlar ve sonrasında harekete geçerler. Bu evlilik için de geçerli bir durumdur. Bu kararı aldıklarında, taksilerin sarı ışığı gibi bir ışık saçmaya başlarlar. Işığı görmek bizim için pek de zor olmaz. İşte en belirgin ipuçları…

Tohum saçma günlerine son verdiyse

Bekar erkekler takılmak için barları ve gece kulüplerini tercih ederler. Ancak metabolizmaları evlilik çanlarını çalmaya başladığında onlarda ortaya çıkan bazı değişiklikler var. Araştırmalara göre bu kişiler gece çıkmalarını, eğlencelerini otomatik olarak azaltıyor.

Ekonomisi iyileşince

Uzmanlara göre erkeklerin de biyolojik saatleri var. Ancak onlarınki kadınlarınkinden farklı çalışıyor. Pek çok erkek aile sahibi olmadan önce ekonomik olarak kendilerini güvence altına almaya çalışıyor. Terfi etmeyi bekliyor ya da sağlam bir işe giriyor. Bu nedenle geçinmek için, ailesine ya da arkadaşlarına ihtiyaç duyan bir adamla işinizin uzun sürebileceğini aklınızda tutun. Diğer taraftan bu durumda da isteğinizi belirtmekten ve onu hedefe yönlendirmekten çekinmemelisiniz.

Baba olmaya karar verdiyse

Erkekler de evlilik zamanlarının geldiğini hissediyorlar. Eğer kendisi için böyle bir karar aldıysa siz de bundan kazançlı çıkabilirsiniz. Erkekler çocuklarıyla zaman geçirebilecekleri, onların büyümelerine tanıklık ve eşlik edebilecekleri bir yaşta baba olmaya gayret ediyorlar. Eğer erkek arkadaşınız sokakta gördüğü çocuklarla ilgilenmeye başladıysa ve çocuk ağlamalarından rahatsız olmuyorsa durumunuz hiç de fena sayılmaz. Onu yüreklendirmek biraz da size kalıyor.

Sizi sahipleniyorsa

Eşiniz olmaya hazır olan erkek arkadaşınız bunu davranışlarıyla ortaya koyar. Sizi arkadaşlarıyla ve ailesiyle tanıştırır. Geleceğiniz için ortak planlar yapar. Gün içinde sizi birden fazla arar. Birlikte olmadığınız zamanlarda neler yaptığınızı merak eder. Kendi gününün nasıl geçtiğini detaylı olarak size anlatır ve sizinkini de dinlemek ister. Diğer taraftan dürüsttür. Odaya girdiğinizde bilgisayarını kapatmaz ve neyle ilgilendiğini görmenizde bir sakınca görmez. Telefonlarına bakmanızdan rahatsız olmaz. Gardırobunda sizin için yer açar.

———————————————————————————————————————————————–

Ve, evlenmeyeceğini gösteren işaretler!

■ Bağlanmaya hazır olmadığını söylüyorsa; fikrini değiştirmeye çalışmak yerine ona İnanın ve kendi yolunuza devam edin.
■ Pahalı zevkleri için para harcıyor; hiçbir şekilde tasarruf ve yatırım yapmıyorsa kendi için yaşıyordur. “Biz” bilinci oluşmamış bir adamdan evlenmesini beklemek yanlış olur.
■ Evli arkadaşlarını “zavallı” olarak niteliyorsa; evlilikle ilgili fikrini direkt olarak ortaya koymuş sayılır. Bir çiftin birlikteliği fikrini cazip bulmuyorsa zaman kaybetmeyin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,473 saniyede oluşturuldu.