Eyfel, beş gün kırmızı beyaz

eyfelFransa’daki Türkiye Mevsimi resmen başlıyor. Bu çerçevede, Eyfel Kulesi beş gün süreyle Türk bayrağının renkleri ile ışıklandırılacak. Ünlü İrlandalı yazar Samuel Beckett’i Türk şairi Nâzım Hikmet ile buluşturan ilginç oyun ise kentte sahnelendi.

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile birlikte Fransa’daki ‘Türkiye Mevsimi’nin resmi açılışını yapmak için yarın akşam Paris’e gidecek. Cumhurbaşkanı Gül’e bu ziyaretinde Hayrünnisa Gül de eşlik edecek. Hayrünnisa Gül’ün bir değişiklik olmadığı takdirde Paris’te Fransa’nın “First Lady”si Carla Bruni ile bir araya gelmesi bekleniyor.
‘Türkiye Mevsimi’ faaliyetleri çerçevesinde, Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’nin cephesi bugünden itibaren beş gün süreyle Türk bayrağının renkleri olan kırmızı-beyazla ışıklandırılacak. Kulenin Türk bayrağının renkleriyle aydınlatılması için yeni bir ışıklandırma sistemi ilk kez devreye sokulacak.
Geçen Temmuz’da başlayan ‘Türkiye Mevsimi’ etkinlikleri kapsamında Fransa’da dokuz ay süreyle, 70’i aşkın kentte 400’ün üzerinde sanatsal faaliyetle Türkiye’nin tanıtımı yapılıyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,392 saniyede oluşturuldu.