Fast Food’da kontrol dönemi…

ABD, Başkan Obama ile birlikte tarihinin en önemli sağlık reformunu gerçekleştiriyor. Hedefteki sorunlardan biri obezite. ABD, Başkan Obama ile birlikte tarihinin en önemli sağlık reformunu gerçekleştiriyor. Hedefteki sorunlardan biri obezite. Fast food restoranları gelecek yıldan itibaren ürünlerinin besin değerlerini yazmak zorunda. Haber sitesi ‘The Daily Beast’ şimdiden en zararlı seçimleri belirledi

Büyük boy ROZBİF VE ÇEDARLI BURGER
Kalori: 650
Doymuş yağ: 11 gram
Kolesterol: 105 miligram
Sodyum: 2.200 miligram
Şeker: 10 gram

YÜZDE YÜZ DANA ETLİ BURGER
Kalori: 670
Doymuş yağ: 11 gram
Kolesterol: 75 miligram
Sodyum: 1.020 miligram
Şeker: 11 gram

BOL PEYNİRLİ BURGER
Kalori: 510
Doymuş yağ: 12 gram
Kolesterol: 90 miligram
Sodyum: 1.190 miligram
Şeker: 9 gram

Büyük boy patates kızartması
Kalori: 540
Doymuş yağ: 6 gram
Kolesterol: 0
Sodyum: 830 miligram
Şeker: 0

Peynirli Pizza (2 DİLİM)
Kalori: 325
Doymuş yağ: 5 gram
Kolesterol: 25 miligram
Sodyum: 690 miligram
Şeker: 0

UZMAN GÖRÜŞÜ

DİYETİSYEN SERAP GÜZEL

Büyük seçim teklifi tehlikeli

Sadece bir hamburgerle bütün gün alacağınız kalorinin yarısını hatta daha fazlasını alabilirsiniz. Küçük bir hamburger ve yanında ayran ya da meyve suyu tercih ederseniz 350 kaloriyle yaklaşık 200 kalori daha az almış olursunuz. Seçeceğiniz hamburger ne kadar büyürse içindeki yağ, protein, kolesterol ve tuz o kadar artar. Fast food yiyeceklerde dikkat edilmesi gereken bir besin de mayonezdir, sadece ketçap kullanmanız mayonezden alacağınız yağı azaltır.

Mönüde büyük seçimler yapıldığı sürece, daha fazla kalori ve yağ alacağınızı unutmayın. Yiyeceklerinizi büyük seçim yapma teklifi sağlığınız için farkında olmadığınız bir tehlike!

Pizza, fast food yiyeceklerin içinde nispeten en iyi seçenektir. Malzemeleri doğru seçtiğiniz sürece sağlıklı bir mönü oluşturabilirsiniz. Pizza yiyeceğiniz zaman ince hamurlu, bol sebzeli ve peynirli olmasını tercih edin. Salam, sosis, sucuk gibi işlenmiş et ürünleri yağ, kolesterol ve yüksek miktarda tuz içerir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,546 saniyede oluşturuldu.