Flört el kitabı …

FLÖRT EL KİTABI

Yeni heyecanlar, kalp çarpıntıları, mide krampları, engel olunamayan gülümseme.

Flört el kitabı • Aşkından ölseniz bile bunu karşı tarafa flört aşamasında göstermeyin, teslim bayrağını çekmeyin.

• Erkekler meydan okunmayı sever. Ona meydan okuyabileceğiniz konular seçin. Bu futbol üzerine sohbet de olur, beraber satranç oynamak da… Önemli olan gerilimin yarattığı elektriği hissetmek.

Flört el kitabı ...• Her an ne yaptığınızın raporunu ona vermeyin. Gizemli olmak ilgi çekmenin en önemli anahtarı. Bırakın nerede, kiminle olduğunuzu merak etsin.

• İlişkinin ilerleyen aşamalarında güvenilir olmak elbette artı bir özellik. Ama flört aşamasında güvenilir değil, kestirilemez olmanız gerekiyor, unutmayın.• Siz de onu kontrol etmeye kalkmayın. Nefes almak için sizden kaçmasını istemiyorsanız, ona nefes alacak alanı siz bırakın.

• Annesi rolünü hele de flört aşamasında sakın üstlenmeyin. ‘Biraz dinlen’, ‘bir şeyler ye’ gibi sizin için son derece sevgi dolu cümleler onun için ‘hoş geldin anne’ cümleleri olabilir. Aman annesine dönüşmeyin.

• Ona sizi görmek zorunda olduğu hissini vermeyin. Göreve dönüşen şey eğlenceli olmaktan çıkar. Sizi istediği için görsün, siz onu sıkıştırdığınız için değil.

• Onu ilk gördüğünüz andan beri düğününüzü planlıyor, pembe panjurlu evinizin hayalini kuruyor olabilirsiniz. Ama bari bunları ona çaktırmayın. Hatta evlenmek istediğinizi bile çaktırmayın. Erkeklerin şu hayattaki en büyük korkusu özgürlüklerini kaybetmek olduğuna göre, siz de onun korkulu rüyasına dönüşmeyin.                                                                                                                                                                   • Çağımızın hastalığı ‘control freak’ (kontrol etme hastalığı) olmak olabilir. Siz de bu hastalıktan nasibinizi aldıysanız işte gizlemeniz gereken bir sır daha! Evet, ipleri tamamen onun eline vermeyin. Ama tüm evrenin kontrolünü elinde tutmaya çalışan kadın imajı da çizmeyin.

• Hayata karşı iştahlı olun. Enerji bulaşıcıdır. Sizin bitmeyen enerjiniz eninde sonunda onu da etkisi altına alacaktır.

• Unutmayın, onunla beraber olmak sizin için bir ihtiyaç değil tercih. Muhtaç olmakla, istemek arasındaki çizgi ince gibi gözükse de aslında uçurumun iki farklı tarafı.

• Seksi bir silah olarak kullanacaksanız bunu ustalıkla yapın. Dekolte giyin ama çıplaklaşmayın. Beden dilinizle seksi olun, seksten konuşarak değil. Onu arzu ettiğinizi belli edin ama onunla hemen birlikte olmayın.                                                                                                                                                                                                                                          • Flört aşamasında kıskançlık duygularınızı sandıkların içinde saklayın. Kıskanmak demek sahiplenmek demek. Ve sahiplenmek demek karşı tarafın özgürlüğünün sona ermesi demek. Üstelik kendine güvenen kadın başka kadınlarla rekabete girmez.

• Ona eski ilişkilerini sormayın ve o sorsa bile siz de anlatmaya kalkmayın. Bunları konuşmak için çok erken, geçmişinizi değil birbirinizi tanımaya çalışın.

• Güçlü kadın demek erkek gibi kadın demek değildir, ikisini karıştırmayın. Tam tersine ona erkek olduğunu hissettirin. Ona bir kavanoz açtırarak mı yaparsınız bunu, yoksa duvara asılacak tablo için çivi çakmasını sağlayarak mı bilemeyiz, seçim sizin.                                                                                                                                                                                                                                                 Flört el kitabı ...• Sizi yemeğe götürdüğü, sizinle ilgilendiği, size değer verdiği, sizi özel hissettirdiği için ona minnettar olmanıza gerek yok. Siz bunları zaten hak ediyorsunuz. Ama minnettar olmak yerine ona hayran olabilirsiniz ve hayran olduğunuz özelliğini ona da söyleyebilirsiniz. Erkek egosu okşanmaya ihtiyaç duyduğunu aklınızdan çıkarmayın.

• Flört aşamasında ona sunduklarınıza dikkat edin. Jestler çok hızlı angaryalara dönüşebilir. Örneğin hamaratlığınızı kanıtlamak için ona yemek yapıp durursanız bunu hep isteyecek. Veya onun karşısına 7/24 kuaförden yeni çıkmış gibi çıkarsanız hep böyle görünmenizi bekleyecek. Onu yanlış şeylere alıştırmayın.

• Ona psikologluk yapmaya kalkmayın. Erkekler duyguları hakkında konuşmayı sevmez. Siz onun duyguları için yardım meleği değil flört ettiği kadınsınız.

• Buluşmada sessizlik olacak diye 77 bin farklı konu açmak zorunda hissetmeyin kendinizi. Tam tersine sessiz olmanız onun daha çok dikkatini çekecek, aklınızdan geçenleri daha çok merak etmesini sağlayacak.                                                                                                                                                                                                                                     • Evet ilk buluşmalar gerçekten insanı gerebiliyor. Bu yüzden de kadınlar içkiyle rahatlama moduna geçebiliyor. Aman dikkat; kasılmamış, neşeli bir kadın erkeği cezbeder ama sarhoş bir kadın, çizmek için uğraştığınız imajı anında altüst eder.

• Gülün. Hem onun yaptığı esprilere, anlattığı hikayelere gülün hem de kendinize gülün. Kendisiyle dalga geçebilen bir kadın kendisiyle barışık, kendisine güvenen kadın demektir ve bunu her erkek bilir.

• Neden küçük kızlar evcilik oynarken erkek çocuklar aksiyon oyunlarını tercih ediyor? Çünkü kadınlar düzenli hayatı, erkekler heyecanı, mücadeleyi, macerayı seviyor. Siz de ona rutin bir ilişki değil, heyecan verin. Onu şaşırtın ki size aşık olsun.

• Biri dolu, biri boş iki restoran arasında çoğu kişi dolu olanı tercih eder. Çünkü diğerlerinin bir bildiği olduğunu düşünür. İşte siz de dolu restoran olmalısınız. Başka erkeklerin sizi arzuladığı, sizi elde etmeye çalıştığı izlenimini yaratın. Ama bunu onu kıskandırmaya çalışıyor durumuna düşmeden ustalıkla yapın.                                                                                                                                                                     • Ortak yönlerinizin olması elbette flört aşamasını besleyecektir. Ama ‘çok ortak yönümüz var, galiba ruh ikiziyiz’ havası yaratmak için onun özelliklerini, sevdiklerini, hobilerini sahiplenmeye kalkmayın. Sonra bir bakarsınız o, siz sandığı ama aslında siz olmayan bir kadına aşık olmuş.

• ‘Arkadaşları beni severse bu iş tamamdır!’ yanılgısına düşmeyin. Arkadaşlarıyla iyi anlaşmak başka, kendimi onlara sevdireceğim diye saçmalamak başka. Sizi hangi ortama sokarsa soksun kendiniz olmaktan çıkmayın, bırakın sizi seven öyle sevsin.

• Son olarak, unutmayın marifet ona ‘gel’ demek değil, size tıpış tıpış gelmesini başarmak. Marifet ona ‘kal’ demek değil, başka hiçbir yere gitmek istememesini sağlamak. Bu yüzden açık davranmak isteseniz de kartlarınızı açmayın. Söylediklerinizle değil, söylemediklerinizle onu kendinize aşık edin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 133 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,529 saniyede oluşturuldu.