Fön, Boya ve Saç Ürünleri Saçınıza Zararlı mı?

Fön, Boya ve Saç Ürünleri Saçınıza Zararlı mı?

Metin Bahçecik sık çekilen fönün, saç boyalarının ve içinde kimyasal maddeler bulunan saç ürünlerinin saçınıza zararlarından bahsediyor.

Saçımdaki beyazlara bitkisel boya yaptırıyorum ama beyazlarım kapanmıyor. Ne yapmalıyım?

Bitkisel boyalar saçı yüzeysel boyayan boyalardır. Saç bir ağaç gövdesi gibi ,üzerinde pulcuklar vardır ve bu pulcuklardan hava almaktadır. Fön, Boya ve Saç Ürünleri Saçınıza Zararlı mı?Bitkisel boyalar saç telini bir film şeridi gibi bu pulcukların üzerinden boyadığı için beyazları tam kapatmaz. Eğer boyanan renk ana renginizle uyumlu koyu bir renk ise beyaz kapatma oranı yüksek olur. Ama saç renginiz koyu yada açık ise ve açık tonlarda bir renk yapılmak isteniyorsa o zaman beyazları kapatmak biraz zorlaşacaktır. Amonyaklı boyalar saç telinin üzerindeki pulcuklardan içeri girip saçı içerden boyadığı için beyazlar daha iyi tutmakta ve boya daha zor saçtan atmaktadır. Tabii ki bilinçli bir boya uygulamakta çok önemlidir.Özellikle hamile hanımlara bitkisel boya yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Saçıma işim gereği çok fön çektiriyorum saçıma bir zararı olur mu?Fön, Boya ve Saç Ürünleri Saçınıza Zararlı mı?

Saç teline belirli bir derecede ısı vermek zarar vermez. Ama bilinen birşey vardırki yüksek ısı saçı kurutmaktadır. Fakat bilinçsiz çekilen fönlerde saç kırılması,kuruması olmaktadır. Fön çekilrken seçilecek fön fırçası da önemlidir.

Saçıma değişiklik yaptırmak istiyordum fakat kuaförüm moraliniz nasıl diye sordu ve saçımın değişikliğini başka bir tarihe atmak istedi ama ben bir şey anlamadım.nedeni ne olabilir?

İlk başta kuaförünüzle anladığım kadarıyla önce bir diyalog kurmuşsunuz,bu çok yerinde bir karar. Saç değişimlerinde kuaförünüz ile yapılan doğru bir diyalog sayesinde saçınıza ne istediğinizi renk mi,kesim mi daha trahat anlıyabilirsiniz. Bu değişimlerin hangi boyutta olacağı ve bu değişimin size uyup uymayacağı konusunda bilgi alışverişi yapmanız en doğrusudur. Kuaförünüzle geçen diyalog içinde tahmin ediyorum ki sizin bazı şeylere üzüldüğünüz kanısına varan meslektaşım sizin bu moral bozukluğu içerisinde saçınızı kestirebileceğinizi ya da renk değiştirebileceğinizi ama daha sonra pişman olabileceğinizi düşünmüş olabilir. Çok yerinde bir kararla başka bir tarihe atması doğrudur. İstatistiklere görede saç değişiklikleri genelde insanların morallerinin bozuk oldukları anlarda yapılmaktadır.

Saçıma ne sıklıkta boya yaptırırsam zarar vermem ?Fön, Boya ve Saç Ürünleri Saçınıza Zararlı mı?

Normal bir saçın aylık uzaması 1cm dir.Genelde üç hafta ile bir ay zaman arasında boya yapılmaktadır. Bilinçli yapılan boyalar saça zarar vermez. genede sık sık renk değişikliği çok doğru bir karar değildir.

Saçlar için üretilmiş ürünlerin gerçekten saça yararı var mı?Fön, Boya ve Saç Ürünleri Saçınıza Zararlı mı?

Tabii ki bu ürünler sizler saçlarınıza kullanmadan önce binlerce kişi üzerinde test edilmekte ve yararı görülürse kullanım için satışa sunulmaktadır. Her ürünün kendisine göre saça yarar verebilecek kısımları vardır. Ama ürünün doğru seçimi çok önemlirir. Yanlış kullanılan bir ürün saçınıza zarar verebilir. Yani açınız yağlı ise sizde kuru saçlar için şampuan kullanıyorsanız saçınızı daha çok yağlandırabilirsiniz. Birde şöyle düşünelim çok iyi bir ürün kullanıyorsunuz ve sizin saçınıza iyi gelmiyor. Nasıl aspirin herkezin baş ağrısını geçirmiyorsa kullandığınız üründe size iyi gelmemiş olabilir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,479 saniyede oluşturuldu.