G-string modası geçti mi?

G-string modası geçti mi?
Çok yakın zamana kadar g-string’ler her yerdeydi. Bu küçük iç çamaşırını ortaya çıkartan düşük belli pantolonların modası geçmeye başlayınca onların da satışları ister istemez düştü. Şimdilerde ise bambaşka modeller öne çıkmış durumda…

Bundan neredeyse 10yıl önce, Macarena dansı çok popülerdi; çoğu insan Rachel saç kesimini tercih ediyordu ve poponuzun arasından bir ip geçmesi cesur bir seksilik olarak kabul ediliyordu. Neyse ki o dans artık popülaritesini kaybetti ve saçlar nispeten uzadı.

Peki ya g-string’e ne oldu? Onlara olan aşkınız solmasa da, artık eskisi kadar rağbet görmedikleri de bir gerçek. Hatta bazı moda çekimlerinde bambaşka modellerin g-string’in yerini almaya başladığını görüyoruz. Sizin için tanganın nasıl seksi bir model olmaktan çıktığını ve erkeklerin artık hangi modeller için eridiğini araştırdık.
Yükseliş devri

G-string’in çıkışı neredeyse 30 yıl önce başladı. 80’li yıllarda fitness guruluğuna merak salan Jane Fonda, seksi mayosuyla kadınları soyunup fit kalmaya teşvik etmeye başladı.                                                                                                                                                                                                                                                            Özel Bir Birliktelik: Kadınlar, İç Çamaşırı ve Cinsellik’ (An Intimate Affair. Women, Lingerie andcSexuality) kitabının yazarı Jill Fields “Birkaç yıl içinde fit olma düşüncesi o kadar yaygınlaştı ki, kadınlar spor yapmış vücutlarını teşhir etmeye başladı” diyerek bu duruma yorum getiriyor.

Bunun sonucunda ise, kadınlar daha dar giyinmeye ve step dersleri sonucunda kazandıkları fit popolarını ortaya çıkaracak kıyafetleri tercih etmeye başladı.
Bu da normal külotlarının kıyafet üstünden gözüken izlerini kamufle etme ihtiyacı doğurarak yeni bir iç çamaşırı trendi yarattı. Bu ufacık külotlar aynı zamanda kadınların kendilerini süper seksi hissetmelerini sağladı.
Sosyal hayatın izleri

Tanganın bu derece ikonik bir figür haline gelmesini sağlayan diğer olaylardan ilki Amerika başkanı Bill Clinton’ın Beyaz Saray stajyerlerinden Monica Lewinsky ile arasında yaşananlardan sonra ortaya çıktı. Çünkü Lewinsky Clinton’ı tahrik eden şeyin pantolonundan gözüken tangası olduğunu itiraf etti. Bundan kısa bir süre sonra ise, Britney Spears 2000 yılındaki MTV Video Müzik Ödülleri’nde giydiği neredeyse şeffaf pantolonunun altından gözüken sahte elmas taşlarla süslü tangasıyla pop dünyasında yerini sağlam kıstırdı. T şeklindeki iç çamaşırı tüm zamanların en ilgi çeken ve en seksi kostümlerinden biri oldu.
Ne kadar aşağı inebilirsiniz?

Bundan beş yıl sonrasına gidin. Tanga ve düşük belli pantolonun güçlü birlikteliği fazla teşhircilikten dolayı sekteye uğramıştı. Büyük trendlerin karşı karşıya kaldığı bu geri tepme olayına artık sıkıcı olduğunu söyleyerek modacılar da katıldı. ‘Yüzyıllık stil: İç çamaşırı’ kitabının yazarı ve İngiltere’de De Montfort Üniversitesi’nde moda bölümünün başında olan Cillian Proetor, “Kemer hizasının yukarı doğru çıkmasından başka bir alternatif yoktu” diyerek konuyu yorumluyor. Birdenbire, kotun altından gözüken iç çamaşırları çağdışı olarak yorumlanmaya başlayıp yeni moda yüksek belli kotlara geçiş yapıldı.

Hiçbir moda takıntısı olmadan sadece kıyafetin altında gözüken iç çamaşırı çizgisinden rahatsız olanlar için ise yepyeni modeller piyasaya sürüldü. Dikiş izlerinin kesinlikle belli olmadığı külotlar normal boyutlardan boxer modellere kadar çeşitlilik gösteriyor. Ultra ince bir kumaştan yapılan bu külotlar, lazerle şekillendiriliyor. Bu teknikle, fazla materyal eritilerek yumuşak ve dikişsiz kenarlar yaratılıyor. Bu şekilde en dar kıyafetlerin ve kalem eteklerin altından bile iç çamaşırınızın izi belli olmuyor.

G-string’in diğer tüm stillerden daha avantajlı gözükmesini sağlayan bu özelliğin elenmesi ile tanganın imajında bir zedelenme olduğunu söylemekte bir sakınca olmaz herhalde. Özgür olun…

Monica ve Britney gibi tanga hayranlarının bu minimalist görüntüden hoşlanması bazı insanlara seksi geliyor. Ama başka bir baştan çıkaran model ise emin adımlarla ilerliyor: Dikişsiz teknolojiye sahip veya normal erkek şortları.
Kalçayı iyice saran bu modellerin satışları tanganınkileri çoktan sollamış. Ünlü bir iç çamaşırı markası olan Casabella’nın Başkan Yardımcısı Guido Campello ise bu trendi doğrulayarak erkek şortlarının çok hızlı bir şekilde satıldığını ifade ediyor. Ayrıca erkeklerin de bu modellerden hoşlandığını duyduğunu söylüyor.

Erkeklerin popoyu saran külotlardan hoşlanmasının sebebi, bizi çok seksi gösteriyor olması gerek. Gisele gibi DNA’lara sahip olmadığımız sürece kalçalarımızdaki fazlalıkları ortaya çıkaran modellerin bize pek iyiliği olmayacağını da artık kabul etmeliyiz. Çoğu erkek şortunun arka orta kısmından geçen dikiş ise bir Kardashian efekti yaratarak kalçayı dolgun gösterebiliyor. Hatta dikişsiz modeller bile seksiliği gizleyemiyor. ‘Beyninizde Seks’ (Sex on the Brain) kitabının yazarı Daniel G. Amen “Kalçanızın belli bir kısmını görebilen erkekler bu görüntüden fazlasıyla tahrik oluyor çünkü beyinleri boşlukları doldurması talimatını veriyor” diyor.

Boxer’a benzeyen bu modellerin bir diğer avantajı ise gün boyu giyilecek kadar rahat olmaları. Ofiste oturup işleri yetiştirmeye çalışırken kendini hissettiren bir g-string kadar rahatsız edici olan başka bir şey var mı?

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 169 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,475 saniyede oluşturuldu.