Geçmişinizi Saklayın

gecmis1Yeni sevgilinizden saklayacağınız detaylar arasında eski sevgilileriniz ve geçmişiniz olmalıdır. Çünkü ne kadar olanları heyecanla anlatmak istesenizde kadınlar pek bu anıları sevmezler. Peki geçmişiniz hakkında neleri saklamalısınız?

Herkesin bir geçmişi vardır. Bazıları harikadır ve zaferlerimizi, başarılarımızı herkesin bilmesini isteriz. Ancak bazı kısımları gurur duyulacak şeylerden oluşmamaktadır. Deneyimlerimiz bizi bugün olduğumuz kişi yapmış olabilir ancak bunların hepsinden bahsetmemize de gerek yoktur.

Neticede, yeni bir kız geçmişinizle ilgili sorular sormaya başlayacaktır. Geçmişinizin bir kısmı gayet nettir ve her şekilde bahsedebilirsiniz. Geri kalanından bahsetmek ise sakıncalı olabilir, bu yüzden hangi detayları açıklamanız ve hangilerini kendinize sakalamanız konusunda seçiçi olmanız gerekir.
Bu iki kategori arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, yeni sevgilinize söylememeniz gerekenler konusunda kılavuzumuzdan yararlanın.

Kadınların sayısı

Kadınların ısrar edeceği sorulardan biri kaç tane kadınla birlikte olduğunuzdur. Bu aynı zamanda cevaplamaktan kaçınmanız gereken bir beladır da. Bunun için iyi bir cevap yoktur. Çok az kadınla birlikte olduysanız, deneyimsiz ve çekingen biri olduğunuzu düşünecektir. Eğer çok fazla kadınla birlikte olduysanız, bu kez de yatağınıza birkaç çentik daha atmak isteyen biri olduğunuzu düşünecektir.

Bunun önemli olmadığında ısrar ederek cevap vermekten kaçının. Bunların hepsinin geri kaldığını ve şuanda bir anlam ifade etmediğini çünkü onunla birlikte olduğunuzu söyleyin. Eğer konu üzerinde ısrar ediyorsa, “Önemli olan sadece sensin.” gibi klişeler veya şaka yoluyla sizi bunların içinden çekip alan ilk olduğunu söyleyin. Benzer olarak, onun sayısına hiçbir ilgi göstermeyin. Eğer bir cevap verme konusunda kendinizi zorunlu hissederseniz, 7-11 kuralını uygulayın: Eğer yediden az sayıda kadınla birlikte olduysanız, bu tabloyu toparlayın; eğer 11’den fazla ise sayınızı 11’e indirin.

Eski ilişkiler

Birçok kadın bir erkeğin geçmişteki ilişkileriyle ilgili sorular sorar ve nasıl bir sevgili olacağını anlamaya çalışır. Bu özel araştırmanın üstünden nasıl gelebilirsiniz? Basitçe, çok fazla detay vermeden. Bir ilişkinin ilk evrelerinde, eski sevgiliden bahsetmek kesinlikle yasak bölgede dolaşmak gibidir. Sizin yaşadığınız yeni şeyle hiçbir ilgileri yoktur. Birbiriniz hakkında daha çok bilmeye başladıktan sonra eski sevgililere ait referanslar sınırlanır. İdeal olarak sadece bir isim, zaman ve neden bittiğine dair belirsiz bir açıklama.

Sizi üzmek için yaptığı her küçük detayı hatırlamamanız anlamına gelecek şekilde eski ilişkinize hala duygusal olarak bağlı olmadığınızı göstermeniz çok önemlidir. Ayrılmanıza bir açıklama yapacağınız zaman, yaptığınız her tartışmanın ayrıntılı detaylarını vermektense “Farklı yönlere doğru ilerliyorduk” veya “Birbirimize küçük geliyorduk” gibi genellemelere bağlı kalın.

Eski bir sevgilinizi unuttuğunuzu göstermek için eski ilişkinizin kötü yanlarını abartarak anlatmayın. Daha kötüsüyle karşılaşabilir ve saplanıp kalabilirsiniz. Bu aynı zamanda ayrılmanız durumunda bunun hoşa gitmeyen ve aşırı uzun sürecek bir dönem olacağı konusunda ona uyarı sinyalleri de gönderir.

Eski ilişkinizin tüm güzel yönlerinden bahsetmek ise ustalık isteyen bir iştir. Kıskançlığa, gücenmeye veya hala eski sevgilinize aşık olduğunuzu düşünmesine yol açabilir, eski sevgilisinin ne kadar harika olduğundan bahsetmesi hoşunuza gitmez, değil mi? En iyisi bu anıları kendinize saklamaktır ve eğer şimdiki sevgiliniz onun hakkında sorular sorarsa, “Gerçekten hatırlayamıyorum o kadar uzun zamandır onu düşünmüyorum ki” diyerek cevap verin.

Tatsız geçmiş

Boşa harcadığınız geçmişiniz onu güldürecek bazı hikayeler içerebilir ancak anlatacaklarınızı çok iyi düşünmelisiniz. Çocukken yaptığınız bir dükkan hırsızlığından kısaca bahsetmek, yetişkin sizi yanlış bir şekilde değerlendirmesine yol açabilir.

Herkesin geçmişinde diğerlerine tatsız gelecek küçük maceraları vardır. Yeni sevgilnizi daha iyi tanımaya başladıkça, hangi hikayelerinizi ilginç veya heyecanlı bulacağını, hangilerini gömülü tutmanız gerektiğine karar verebileceksiniz.

Gizli geçmiş

Bazılarımızın geçmişinde çok büyük olaylar olmuş olabilir. Hangilerinin anlatılacağı ve hangilerinin saklanacağı bu sırların yapısına ve şimdiki zamanı nasıl etkileyeceğine bağlıdır. Örneğin, ödenmemiş bir park bileti “unutulabilecek” birşeydir. İlişkiniz için bir sorun yaratmayacaktır. Ancak, eğer üzerinde adınız olan bir tutuklama emri söz konusuysa, itiraf etmenin zamanı gelmiştir.

Aynısı uyuşturucu suçu, kumar borcu veya bunun gibi büyük sırlar için de geçerlidir. Eğer tamamen geçmişte kaldıysa ve üstesinden geldiyseniz, bunu tekrar çekici bulmanız için hiçbir neden yoktur. Ama eğer sizin (veya onun) başını belaya sokacak bir durum olma şansı varsa, en iyi hamle tüm kartlarınızı masaya yatırmak olacaktır.

Vahşi cinsel deneyimler

O gece tanımadığınız bir kadın ile eve döndünüz. Üniversitede yan komşunuz şu ikizler, 17 yaşında takıldığınız 30 yaşlarındaki şu kadın. Herkesin böyle gurur duyduğu seks hikayaleri vardır fakat bunları böbürlenerek annenize anlatmanıza gerek yoktur. Aslında yeni kız arkadaşınıza da böbrülenerek anlatmanıza gerek yok.

Deneyimsiz ve saf olarak nitelendirilmek istemeyeceğiniz gibi, kendinizi ahlaksız bir çapkın olarak göstermek de istemezsiniz. Acayibe yakın birkaç adım kabul edilebilir: Hafif köleliğe, gözleriniz bağlanmasna, şiddete vb. açık olduğunuzu bilmesini sağlayın fakat bir zamanlar deri kıyafetlerden özel bir koleksiyonunuz olduğunu bilmesine izin vermeyin. Cinsellikle ilgili hikayelerinizi erkek arkadaşlarınıza saklayın. Onlarla herşeye gülebilirsiniz. Ama yeni sevgiliniz sizi cinsi sapık olduğunuz için veya terk ederse veya size kendi hikayelerinden birkaçını anlatırsa o zaman ne kadar güleceğinizi bir düşünün.

Kasada

Geçmişin üzerini örtmek yeni bir ilişkiyi başlatmak için iyi bir yol olmayabilir ancak seçilecek en kolay ve güvenilir yoldur. Ya bazı olaylardan bahsetmemeyi tercih edersiniz yada direkt olarak yalan söylersiniz, seçim sizindir. Çirkin yüzünü çıkarıp sorun yaratacak geçmişe ait her detayla ilgilenmek gerekir. Geri kalanı halının altına süpürülebilir sizden sakladığı bütün sırların yanında yer almak suretiyle.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,486 saniyede oluşturuldu.