Geleceğin zenginleri internetten!

Gelecek 10 yılın zenginleri doğru internet projeleri yapanlardan çıkacak İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Konferans Salonu’nda ‘İnşaat Mühendisliği ve İnternet’ adlı konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan İnşaat Mühendisi Cem Kafadar, katılımcılara mesleki anlamda internetle yapabilecekleri hakkında bilgi verdi. İnternet projelerinin zaman, maliyet ve kalite bakımından büyük avantaj sağladığını söyleyen Kafadar, “İnternet şu anda dünyada iş yapılacak en bakir alan. Gelecek 10 yılın zenginleri doğru internet projeleri yapanlardan çıkacak. Artık bilgisayarın başındaki insan interneti doğru kullanabiliyorsa kokteylden toplantıya koşan insandan çok daha sosyal olma imkanına sahip” dedi.

Meslektaşlarına kendilerine ait blog kurmalarını tavsiye eden Kafadar, iş başvurularında bunun kendilerine bir avantaj yaratacağını dile getirdi. Kafadar, “Mutlaka mesleki anlamda bir blogunuz olsun. Öz geçmişinizde blog olması başvurduğunuz alanda uzmanlaştığınızı gösterir. İyi bir blog sizin için en iyi referanstır. Tüm dünyaya ulaşabilecek ağ var ve bu ağı doğru kullanarak müşteri kitlenizi çoğaltabilirsiniz” diye konuştu.

İnşaat sektörü ile ilgili bilgi paylaşımını amaçlayan ‘1İnşaat Yahoo Grubu’nun 12 binin üzerinde üyesi bulunduğunu belirten Cem Kafadar, meslektaşlarının bu gruba üye olup bilgi paylaşımında bulunabileceğini ifade etti.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,443 saniyede oluşturuldu.