Genç Kızlar Mezuniyet Öncesi Estetik İçin Sıraya Giriyorlar

Gençler, mezuniyet öncesinde; burun, göğüs, liposuction ve dudak estetiğine başvuruyorlar.

Genç kızlar Penelope Cruz’un vücut hatlarına, Angelina Jolie’nin dudaklarına, Jennifer Lopez’in kalçalarına sahip olmak istediklerini söylüyorlar. 

Genç kızlar için mezuniyet baloları hayatlarının en önemli anlarındandır. Bu özel gecede göz kamaştırıcı güzelliğe sahip olmak için adeta birbirleriyle yarışırlar. Şimdilerde ise genç kızlar için baloda giyecekleri kıyafetin çok şık olması yetmiyor. Gençler artık estetik bakımdan da gecenin en gözdesi olmak için çabalıyor.

Yazın düğün sezonunda evlilik öncesi estetiğe, mezuniyet balolarının yapıldığı Haziran döneminde ise mezuniyet öncesi estetiğe başvuruların sayısında önemli bir artış var.

Burun Estetiği

Kilosundan şikayetçi olanlar fazla yağlardan kurtulmak için liposuction yaptırmayı, göğüslerinin küçük veya fazla büyük olmasından yakınanlar ise göğüs estetiğini tercih ediyor.

Gençlerin favori estetikleri arasında neredeyse yüzde 50 oranla başı çeken burun estetiğini, yüzde 20 ile göğüs estetiği takip ediyor. Mezuniyet öncesi estetikte zamanlama çok önemli.

Ayrıca, Minimal Girişimle Burun Estetiği olan MİR yöntemi ile 30 dk. süren ameliyat sonrası, hasta 4-5 saat sonra evine dönebiliyor.

MİR tekniği ile yapılan operasyon sonrası kişinin sosyal hayatına dönmesi daha çabuk, bu sebeple düğün öncesi burun ameliyatı için bu yöntem tercih edilebilir.

Dudak Dolgusu

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de estetik yaşı oldukça aşağılara düştü. Artık 16–17 yaşındaki genç kızlar burun ve göğüs ameliyatı için geliyor. Özellikle genç kızların lise son sınıfta iyi bir karne karşılığında ebeveynlerinden estetik sözü alıyorlar ve kimi aileler de mezuniyet estetiğine sıcak bakıyor. Burun ve göğüs ameliyatı kadar dudak estetiği de çok revaçta.

Hatta anneler liposuction yaptırmak için, kızları ise dudak dolgusu yaptırmak için birlikte geliyorlar.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Comments are closed.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,450 saniyede oluşturuldu.