Gerçekten de kaçan kovalanıyor mu?

İş romantizme geldiğinde mutlaka ufak oyunlar oynamak gereklidir. Hem bu sayede her şey biraz daha zevkli hale gelir.
Bu konuyu merak eden Virginia ve Harvard Üniversitesi  bilim adamları bir araştırma yaptı. Sonuçlar ise hislerini belli etmeyen erkeklerin kadınlara daha çekici geldiğini gösteriyor.

Ancak erkeklerin de bu konuda kadınlara benzediğini kabul etmek gereklidir. Erkekler her ne kadar şikayetçi olsalar da kadınların peşlerinde koşmaktan hoşlanırlar. Elbette bu naz ayarında olursa. Her şeyin fazlasının zarar olması gibi aşırı naz da erkeklerin hoşlanmadığı bir durum.

Kadınlar için ise durum biraz daha farklı. Kadınlar naz yapan değil ancak kendini bir ölçüde saklamayı becerebilen erkeklerden hoşlanıyor. Bilinmeyen ya da yasak olan her şey merak uyandırır prensibiyle bakıldığında bu durum çok daha kolay anlaşılabilir.

Tabii bu durumu genellemek pek de doğru olmaz. Bazı kadınlar ve erkekler hiç bu oyunlara başvurmadan, tamamen açık ve şeffaf bir ilişki isterler. Ancak oran olarak pek sık rastlanmayan bu tarz kişiliklerin bir ilişkide mutlu olma ihtimalleri de bir o kadar tehlike altındadır. Çünkü nazdan hoşlanan kişiler öncesinde karşısındakinin açık sözlülüğünden hoşlansa da zamanla “özüne dönmek” diyebileceğimiz şekilde davranır ve yine aradığı insan tipine doğru bir yolculuğa çıkar.

İşi şansa bırakmayın!

Araştırmaların ve tecrübelerin gösterdiği gibi her kişinin bir ilişkiden beklediği farklı oluyor. Kimi kovalamak isterken kimi hislerinden ve karşısındakinin hissettiklerinden emin olmak istiyor. Ancak her iki cinsin de etkilendiği bir şey var: Kişisel bakım!

Kendisine dikkat eden erkek/kadın her zaman karşı cinsin ilgisini çekiyor. Bu nedenle eğer etkili olabilmek istiyorsanız, kişisel bakımınıza büyük önem göstermeniz gerekiyor!

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,535 saniyede oluşturuldu.