Gerdek gecesi neler yapılır, nasıl davranılır…

Evlenecek olan çiftlerin, en önemli ve hafızalarında en çok yer edinecek gecesidir gerdek gecesi… Heyecanın dorukta olduğu gece, erkeğe büyük rol düşer. Sağlıklı geçen bir gerdek gecesi için neler yapılır, nasıl davranılır? Gerdek gecesi hakkında öneriler;

Nikahtan sonra, zifaf (gerdek) gecesi, evlilik hayatının en mühim bir dönemidir. Eşler mümkün mertebe temizliğe riayet etmelidir. Temiz ve güzel kıyafet, ilk gecede etkili olur. Zifaf odası tenha, emniyetli bir yerde olmalıdır. Damadın, evlilik tecrübesi olan, güvenilir bir sağdıçın tavsiyelerinden istifade etmesinde mahzur yoktur. Fakat, sağdıç olmasa da olur.

Gerdek gecesinde gerçekleşen ilk cinsel ilişkinin başarısızlıkla sonuçlanması tamamiyle korku ve endişelerden kaynaklanmaktadır. Bu sebepten ötürü bundan sonraki yaşanacak ilişkilerde ilk gecenin önemi büyüktür.
İlk gece ilişkinin tatmin edemeyeci olması durumunda suçlu olarak erkek görülmekte. Bu sebepten ötürü kadın çoğu kez cinsel ilişkiye girmekten korkuyor ve kaçınıyor.

Kadınlar arasında evlenmeden önce genellikle ” Acaba kızlık zarımın yırtılınca çok canım açır mı ? “, ” Çok kanama olur mu ?” gibi düşüncelere sahiptir. Bu korku ve endişeden dolayı cinsel ilişkiye girmekten kaçınırlar ve kötü birşey olarak görürler.

Buna bağlı olarak ilişki esnasında kendilerinde “Canım yanacak” hissi oluşturarak rahat olamazlar ve kasılmalar meydana gelerek ilişkinin gerçekleşmesine engel olur.

Erkek ve kadın da bu durumdan etkilenir.

Bu sorunun alt edilmesi ve sorunsuz bir ilk gece yaşanması için ;

İlk gece ilişkiye gireceksiniz diye bir gerekçe yok.Böyle bir zorunluluk hissetmeyin kendinizde. Genellikle erkekler ilk gece olsun, bitsin isterler.Ama siz bir kadınsanız ve istemiyorsanız partnerinizden anlayış göstermesini bekleyebilirsiniz.

Yine aynı şekilde bu erkekler için de geçerlidir.İlişkinin başarıyla sonuçlanmasını istiyorsanız ilk olarak ilişkiye hazır olmanız gerekir. Kendinizi hazır hissettiğinizde ise kafanızdaki tüm endişe ve korkuları silin.Ek olarak cinsel ilişki “hadi bu gece yapalım” şeklinde başlamaz ve sollanmaz.

Eğer gerçekten onu istiyorsanız ve hazırsanız partlerinizle liseli aşıklar modunda takılın. Ona ufak ufak aşk oyunları oynayın. Partnerinizi tahrik etmek için ön sevişme sırasında vucüdunu keşfetmeye çalışın. Uyarıldığı en hassas bölgeleri bulun.

Dokunarak veya dil darbeleriyle bu bölgeleri uyarın. Bu durum hem sizi hem de partnerinizi çıldırtacaktır.Bu ilişkideki amacınız partnerinizi yeterli derecede tatmin ve mutlu etmek olsun. Kendinizi ikinci plana atın.

Onu mutlu ettiğinizde sizde zevki doruk noktasında yaşayacaksınızdır zaten. Önsevişme ile iki tarafta ereksiyona uğradığında artık cinsel ilişki kaçınılmazdır. Korku ve endişelerinizin yersiz olduğunu böylece anlamış olursunuz

Gerdek gecesi, rahat olun ve kendinizi kesinlikle kasmayın. Yukarıda da dediğimiz gibi gerdek gecesi erkeğe büyük rol düşüyor, kadınının utanmaması için acele etmiyecek ve ona olan sevgisini dile getirerek önce ruhunu okşayacak.

Bir ömür boyu mutluluklar ve aşk dolu yıllar dileriz…

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,457 saniyede oluşturuldu.