Geyşa Tarzı…

  • Geyşa Tarzı

Geyşa makyajının nasıl yapıldığını hep merak ederiz. Ya da nasıl giyindiklerini… İşte yanıtları!

  • Makyaj

Bu makyajı uygulamak istediğinizde yapacağınız ilk şey yüzünüzü açık renk bir fondötenle pürüzsüz hale getirmek. Bu makyajda allığa yer yok. Yüzünüz parlıyorsa pudra kullanabilirsiniz. Ikinci adım dudaklarınızı açık, doğal renkte bir rujla boyamak olacaktır. Bu ruj mat Geyşa Tarzı...olmalıdır. Üçüncü adım olarak göz kapaklarınıza sıvı bir eye-liner’la sürme çekmeniz gerekir. Daha sonra kirpiklerinizi güçlü bir rimelle boyamalı, hatta tercihan takma kirpiklerden yardım almalısınız. Bu makyajda kirpiklerinizin uzun ve gür görünmesi çok önemlidir. Eğer takma kirpik kullanmak hoşunuza gitmiyorsa, iki aşamalı, kirpikleri uzun gösteren bir rimel kullanın. Bu makyajda alt kirpikler ve alt göz kapağına hiçbir ürün uygulanmamalıdır.

  • Saçlar

Saçlarınız ise çok parlak ve düzgün olmalı. Saçlarınızı tercihan düzgün bir at kuyruğu şeklinde toplayın ve kuyruğunuzun ucunu bir saç parlatıcıyla parlatın. Bir aternatifiniz daha var, saçlarınızı hafifçe dağınık, kabartılmış bir şekilde tarayıp açık bırakabilirsiniz. Bu durumda da onların bakımlı görünmesine dikkat edin

  • Geyşa Tarzı
  • Kıyafet

Geyşa makyajı yaptığınızda boynunuzu gösterecek açık bir giysi giymeli ve burayı klasik bir Fransız parfümüyle süslemelisiniz. Örneğin Chanel No 5 ya da L’Air du Temps gibi.. Bu makyaja en yakışan giysi, kimono etkileri taşıyan saten bir elbisedir. Ancak kimono bu sene moda olmadığından, siz çiçekli bir saten elbise tercih edebilirsiniz. Çiçek desenleri bu sene çok moda biliyorsunuz. Altına da bu senenin modası dolgu topuk ayakkabılar harika olacaktır. Geyşa tarzı sade fakat şıktır. Bu makyaj ve tarzla işyerinden kokteyle kadar her yere gidip beğeni kazanabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 171 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,520 saniyede oluşturuldu.