Göbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin…

Göbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin

Göbeğiniz vücudunuza oranla daha hızlı kilo alıyorsa ve bu kiloları vermekte zorluk çekiyorsanız bu galeri tam size göre…

1. BaklagillerGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

Göbek yağlarından kurtulmanın baş anahtarıdır. Yağ oranları çok düşüktür. Protein, lif ve potasyum deposu oldukları için geç acıktırır ve sindirimi kolaylaştırırlar.

2. Yeşil çay ve biberiyeGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

Ortalama bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2000’dir. Bazen çok daha fazla kalori aldığımız da olabiliyor. Bunlardan kurtulmak içinse biberiye ve yeşil çay ideal. Günde 2 bardak biberiye çayı 100 kalori yaktırırken, yeşil çay 150 kalori yaktırıyor.

3. YumurtaGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

Yumurtanın beyazı protein açısından zengindir ve karnı tok tutarak acıkmayı geciktirir. Aynı zamanda da büyük bir idrar söktürücüdür.

4. ZeytinyağıGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

İçindeki omega yağ asitleri kalori yakmaya yardımcı olur. Salatalara günde bir yemek kaşığı zeytin yağı koyarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

5. ÜzümGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

Tatlı kriziniz geldiğinde çikolatadan önce başvuracağınız alternatif tek adres üzüm olmalı. Zira kendisi en sağlıklı çözümlerden birisidir ve zayıflamaya yarımcı olur.

6. Limon suyuGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

Göbek yağlarını eritmenin en basit yollarından biri de limon suyudur. Bir bardak suya, yarım limon suyu sıkmak zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca yapacağınız egzersizle de yağların yakılmasını yüzde 30 kadar arttırabilirsiniz.

7. KarpuzGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

Herkesin bildiği gibi karpuzun yüzde 90’dan fazlası sudur. Karnı tok tuttuğu için yaz aylarında sadece karpuzla bile öğün geçirilir. Potasyum açısından zengindir ve sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.

8. KerevizGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

Tadı çok sevilmese de kilo vermede kereviz kürleri oldukça meşhurdur. Pişirmek yerine çiğ olarak salatalarda kullanılması daha faydalıdır.

9. MuzGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

En sevilen meyveler arasındaki muz diyetlerin de vazgeçilmezidir. Tok tutar. Ayrıca potasyum ve protein açısından zengindir. 20 tane muz günlük kalori miktarına eştir. Ancak sadece muz diyeti yapmak isteyenler için küçük bir uyarı: Kabızlık!

10. EgzersizGöbek bölgesinden kilo alanların bilmesi gereken 9 besin...

“Sadece göbeğimden kilo alıyorum” diye hayıflananlardansanız olaya bir de iyi açıdan bakın. Çünkü biraz azimle sadece göbeğinizi çalıştırarak kısa sürede ondan kurtulabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 135 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,992 saniyede oluşturuldu.