Göbek yağlarını eritmek için 10 öneri…

Göbek yağlarını eritmek için 10 öneri…

Göbek yağlarından kurtulmak, biraz sıkılaşmak ve fit bir görünüm kazanmak istiyorsanız, doğru adımlar atmalısınız. Sağlığınızı tehdit eden göbek yağlarını eritmenize yardımcı olacak öneriler orkidemce.net’de.

Gündüz masa başı, akşam televizyon karşısı derken gittikçe hareketsizleşen yaşamlarımız ne yazık ki göbeklerimizin de gittikçe büyümesine yol açıyor. Göbek yağlarını eritmek için 10 öneri...Özellikle yanlış ve düzensiz beslenme göbek yağlarının kalıcı bir sorun haline gelmesine neden olabiliyor. Peki ama, çoğumuz görüntüsü nedeniyle rahatsız olsak da aslında en büyük sağlık sorunu belirtilerinden biri olan göbek yağlarımızdan nasıl kurtulacağız?

Eğer göbek eritmenin zor olduğunu düşündüğünüz için harekete geçmekte zorlanıyorsanız, doğru önerilerle henüz karşılaşmamışsınız demektir. Çünkü göbek yağlarından kurtulmak aslında hiç de zor değil. Önemli olan kararlı olmak ve doğru adımları atmak. Dümdüz bir karına sahip olmak.

Doğru besleninGöbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Göbeğimizdeki yağların miktarı ve bel çevremizin kalınlığı nasıl beslendiğimizin de aynası. Göbeğimiz bizden ne kadar önde gitmeye başlarsa o kadar sağlıksız besleniyoruz demektir. Özellikle yüksek miktarda yağ ve karbonhidrat içeren besin değeri düşük yiyecekler, donmuş gıdalar, büyük porsiyonlar, şekerli abur cuburlar göbek yağlarının oluşumunda ciddi role sahip.

Bu yüzden öncelikle karbonhidrat, yağ ve şekeri beslenme rutininizden çıkarıp besin değeri yüksek ve protein ağırlıklı yiyeceklere hızlı bir geçiş yapmalısınız. Ayrıca lifli gıda tüketimini artırarak hem yağ yakımını hızlandırabilir, hem de sindirim sorunundan kaynaklanan şişkinlikten kurtulabilirsiniz. Tabii en bilindik kuralı, az az ama sık sık yemeyi unutmayın.

İçtiklerinize dikkat edinGöbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Artık hepimiz günde ortalama 1,5 litre su içmemiz gerektiğini biliyoruz. Su içmek sadece fit bir görünüme sahip olmanın değil sağlıklı yaşamın da anahtarı. Peki ya göbeğimizden kurtulmaya çalışırken başka hangi içecekleri bol miktarda tüketip hangilerinden kesinlikle uzak durmalıyız?

Suyun yanında tüketmemiz gereken en önemli içecekler hiç kuşkusuz yağ yakıcı ve ödem söktürücü özelliği olan bitki çayları. Mesela yeşil çay, hibiskus çayı ve ekinezya çayı… Göbeğimizle başımız dertteyken kesinlikle uzak durmamız gerekense alkollü içecekler. Bol kalorili alkol, yağ yakma sürecinin de düşmanı. Alkollü içecekleri tüketerek vücudumuza bol kalori alırken, yağ yakımını da yavaşlatırız. Aldığımız kaloriler de göbeğimizde birikir.

Hareket edinGöbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Egzersiz yapmaya üşeniyorsanız, bunu yenmeye ve haftada en az 3 gün düzenli egzersiz yapmaya çalışın. Çünkü bölgesel zayıflamanın en önemli anahtarı düzenli spor yapmak. Ama, “Yok denedim olmuyor, ben egzersiz yapamıyorum” diyorsanız, işte size formül: En ufak bahaneyi harekete çevirin. Eğer yere bir şey döküldüyse eğilip toplayın, ev işlerinde uzmanlaşın.

En önemlisi en azından basit bir egzersizi hayatınızın parçası haline getirmeniz. Bu basit egzersizi hayatınıza kattığınız andan itibaren göbeğinizin ve bel çevrenizin hızla inceldiğini fark edeceksiniz. Hangi egzersiz mi? Bulaşık yıkarken, yerleri süpürürken, televizyon izlerken hatta araba kullanırken bile rahatlıkla yapabileceğiniz karın sıkıp bırakma egzersizi. Karnınızı sıkarak içinize çekin ve bırakın, bu şekilde devam edin, farkı göreceksiniz.

Güne greyfurt, yoğurt ya da yeşil çayla başlayın!Göbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Greyfurt, yoğurt ve yeşil çayın bölgesel zayıflama ve yağ yakımındaki faydalarını pek çoğumuz biliyoruz. Metabolizmayı hızlandıran, sindirimi kolaylaştıran ve yağ yakımına yardımcı olan bu mucize besinlere kolayca ulaşmak ve dört mevsim tüketebilmek de mümkün.

Siz de bir greyfurt, bir kase yoğurt ya da bir bardak yeşil çayla güne hem enerjik hem de yağ yakarak başlayabilirsiniz. Özellikle yeşil çayı gün içerisinde de tüketmeye devam edin.

İyi yağ tüketinGöbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Kötü yağlardan uzak durun, iyi yağları tüketin! Omega-3 içeren somon balığı, tekli doymuş yağ içeren avakado, badem, ceviz, sızma zeytinyağı gibi yiyecekleri tüketmek vücutta yağ depolanmasını engellerken yağ yakımına da yardımcı oluyor.

Tekli doymuş yağlar, yükselen kan şekerinin oyununu bozarak karın bölgesinde yağ depolanmasına engel olurlar. Kan şekerimiz yükseldiğinde vücudumuz karın bölgesinde yağ depolamaya başlıyor, tekli doymuş yağlarsa vücudun yağ depolamasını engelliyor. Ancak iyi huylu olsalar da bu yiyeceklerin çok yağlı olduğunu ve sadece az miktarda tüketildiklerinde fayda göstereceklerini unutmayın.

Göbeğinize masaj yapınGöbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Göbeğinize düzenli olarak yapacağınız masaj, derinin ısısını yükseltir ve bu da enerji tüketimini artırarak karın bölgesindeki yağların yakımını hızlandırır. Aynı zamanda bağırsakların hareketini ve kan dolaşımını da hızlandıran göbek masajı sayesinde şişkinliğe neden olan kabızlık problemini ortadan kaldırabilir, ödeme yol açan suyu vücudunuzdan atabilirsiniz.

Göbek masajını eğer mümkünse deniz tuzu ile yapın. Duş öncesi göbek bölgesine oval hareketlerle masaj yapılarak sürülen deniz tuzu yağları eritmede daha etkili. Duş sonrasında ise bebek ve masaj yağlarını kullanabilirsiniz.

Elma sirkeyle kaynaşınGöbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Göbek yağlarının bir diğer düşmanı da elma sirkesi. Yağ yakımında oldukça etkili olan bu mucizevi besini hala hayatınızın bir parçası yapmadıysanız, acele edin! Kokusu nedeniyle sirke sevmiyor olsanız bile onunla mutlaka kaynaşmaya çalışın.

İşe salatalarınıza elma sirkesi katarak başlayın. Daha sonra bir bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi koyun, yarım limonun suyunu sıkın ve için. Bunu günde sadece bir kez yapın. Bir süre sonra göbeğinizin incelmeye başladığını hissedeceksiniz.

Soya sütüne alışınGöbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Son günlerde iyice popülerleşen soya sütünün pek çok faydası olduğu biliniyor. Yavaş yavaş inek sütünün yerine geçeceği düşünülen soya sütü göbek yağlarını da eritiyor.

Fazla şekerin yağa dönüşmesini engelleyen soya sütü, her gün düzenli olarak tüketildiğinde özellikle karın bölgesinde yağ oluşumunu engelliyor ve depolanan yağların ise erimesini sağlıyor. Göbek yağlarınıza açtığınız bu savaşta galip gelmek istiyorsanız, hayatımıza yeni yeni giren bu süte bir an önce alışsanız iyi edersiniz.

Sabırlı ve kararlı olunGöbek yağlarını eritmek için 10 öneri...

Buraya kadar bahsettiğimiz önerilere dikkat ederek göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ama bunun hızlı bir şekilde olacağını düşünüyorsanız, hayal kırıklığına uğrarsınız. Çünkü göbek yağlarını yok etmek imkansız olmasa da hızla yapılabilecek bir şey değil. Sabrınız ve kararlılığınız, sizi yavaş ama emin adımlarla sonuca götürecek, öncelikle bunu unutmayın.

Motivasyonunuzun düşmeye, sabrınızın tükenmeye başladığı zamanlarda ise kendinize şunu hatırlatın: Göbek yağları iç organlarının da yağlanmasına sebep olarak hayatımızı riske sokacak pek çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Beslenme ve egzersiz alışkanlıklarımızı biraz değiştirerek hem görüntümüzü hem de sağlığımızı bozan bu göbekten kurtulmak varken neden pes edelim?

Comments are closed.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 171 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,524 saniyede oluşturuldu.