Google’dan dalga sesleri geliyor

google4Sosyal ağların tetiklediği yeni iletişim trendlerinin tamamını çok farklı bir arayüzle sunmayı hedefleyen Google Wave hizmete başladı

Adını 2002 yılında ABD’de yayımlanan Firefly dizisindeki elektronik iletişim teriminden alan Google Wave (dalga) tavsiye usulüyle üye alımına başladı. Bir iletişim ve işbirliği platformu olarak konumlanan web tabanlı ücretsiz hizmet yeni bir internet iletişim tarzı yaratma iddiasını taşıyor. Büyük bir bölümü açık kaynaklı olan sistemde uygulama ve hizmet geliştiren herkesin de çözümlerini entegre etmesine olanak sağlanıyor.
Wave platformunda üyeler kendi aralarında geleneksel sohbet uygulamalarına benzer şekilde yazışabilirken belgeler üstünde de birlikte wiki mantığıyla çalışabiliyor. Ay başında 100 bin kullanıcıya açılan Wave, davetiyeyi alan her kullanıcıya da 8 kişiyi davet etme hakkı tanıyor.
Mobil sürüme de sahip uygulama Google Android ve iPhone tabanlı mobil cihazlarda aynen kullanılabilecek.
Henüz genel kullanıma kapalı olan ama nedense Google yöneticilerinin ısrarla ‘beta’ olmadığını söylediği Wave hesabı edinebilmek için wave.google.com adresine giderek Google hesabınızla davet formunu doldurmanız ve ‘uzunca bir süre’ beklemeniz gerekiyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 168 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,446 saniyede oluşturuldu.