Gösterişli bir göz makyajı…

Günlük yaşamımızda bakımlı görünmek, kendimizi tüm gün boyunca iyi hissetmemize yardımcı olan bir etken. Ancak hazırlanmak için erken kalkmayı da pek sevdiğimiz söylenemez. İşte bu noktada, devreye zahmetsiz ve gösterişli bir makyaj stili giriyor. Gösterişli bir göz makyajı...Bu makyajda ağırlık maskarada. Uykundan feragat etmeden fıstık gibi olmanın yolunu öğrenmek istersen, yazımıza göz atabilirsin.

Birinci adım:

Sade bir makyajın tamamlayıcısı, ışıltılı bir cilttir. Bunun için primer uyguladıktan sonra, BB veya CC kremi fırçayla cildine sür. Kuruduktan sonra yanaklarına şeftali rengi bir allık hafif bir renk ver.

İkinci adım:Gösterişli bir göz makyajı...

Şimdi gözlerinle büyüleme zamanı! ilk olarak kirpiklerini kıvırıcı yardımıyla kıvır. Kıvırıcıyı önceden ısıtırsan sonuç daha etkili olacaktır. Daha sonra kirpiklerine en uygun maskarayı seçerek iki kat halinde uygula. Her bir kirpiğe ulaştığından emin olmak için fırçayı zigzag şeklinde hafifçe oynat. Dilersen göz kapaklarına bej ya da sütlü kahve renginde bir far uygulayarak biraz daha renkli bir görünüm elde edebilirsin.

Üçüncü adım:Gösterişli bir göz makyajı...

Renksiz bir dudak koruyucu ya da bej renginde bir ruj sürerek upuzun kirpiklerini tamamla.

Derin bakışlar: Eyeliner ve kahverengi farın gücü

8 adımda mükemmel dumanlı göz makyajı

Adım adım dumanlı makyaj uygulaması:

1) Göz kapaklarına bir primer sürerek makyaja hazırla.

2) Nötr renkli bir göz farını göz kapağının tamamına sür.

3) Üst kirpiklerinin diplerine göz kalemi çek, bu çizginin orta kısmını biraz daha kalın tut.

4) Alt kirpik diplerin için de bunu tekrarla, daha sonra çizdiğin çizgiyi parmağınla ya da aplikatörle dağıtarak buğulu bir görünüm ver.

5) Göz kapaklarının dış köşelerine ve kaş kemiğinin hemen altına boylu boyunca, koyu renkli bir far uygula. Bunu yaparken yassı ve orta boy bir fırçadan yardım alabilirsin.

6) Far sonrasında temiz bir fırçayla göz farını dağıt.

7) Pırıltılı bir farla göz kapaklarının ortasına ve göz pınarlarına bir nokta koy ve parmağınla hafifçe dağıt.

8) İki kat maskara sürerek makyajını tamamla.

“Bütün bunlara zamanım yok, sadece göz kalemim var!” mı diyorsun?

Bonus:

Göz kalemini kullanmadan önce, kapalı halde sıcak suda 20 saniye kadar beklet. Çıkarıp biraz soğumasını bekle. Sürülebilir sıcaklığa geldiğinde göz kapaklarının kirpik diplerine yakın kısımlarına dağınık bir şekilde göz kalemini sür. Alt kirpik diplerin için de aynı işlemi yaptıktan sonra, kalemin arkasındaki sünger veya aplikatörle kalemi buğulu hale getir. Daha koyu bir görünüm istiyorsan bu işlemi tekrarla.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,475 saniyede oluşturuldu.