Güzel saçlar için yiyecekler…

Güzel saçlar için yiyecekler

Saçlarınızın güzelliği beslenmekten geçer! İşte sizlere saç güzelliğiniz için yiyecekler

Saçlarımızı tanımak önemlidir. Saç yapınıza uygun saç bakım ürünleri kullanmak, şampuanınızı saçınıza uygun seçmek ve rengini korumak çeşitli önlemler almak. Saçınızı ilk başta yedikleriniz ile koruyun ve doğal yöntemleriniz ile sağlıklı, canlı ve güçlü saçlarınız ile mutluluğu yakalayın.

Balık

Omega-3 yağ asitleri saç deri sağlığını korur, iltihaplanmayı azaltır ve saçlarınızı dolgunlaştırma özelliğine sahip saç köklerini güçlendirir. Eğer vejetaryen besleniyorsanız omega-3 içeren kapsüllerden mutlaka düzenli olarak kullanın.

Deniz ürünleri

Zengin protein içerikli bu yiyecekler –karides gibi- saç köklerinizi yenilemek için çok önemlidir. Beslenmenizde yeteri kadar protein almazsanız saçlarınız güçsüzleşir ve yıpranmaya başlar. Vegan veya vejetaryen besleniyorsanız saç köklerinizin gelişmesi için kahvaltıda yiyebileceğiniz mısır gevreği ya da soya ürünleri ile çinko alımınızı sağlayabilirsiniz.

Fasulye ve Yumurta

Saç dökülmelerini engellemek için içinde bulundurduğu demir vitamini ile fasulye aynı zaman da protein de içermekte. Fasulye içinde barındırdığı B vitamini yeni çıkan saçlarınızın güçlü uzamasına yardımcı olur. Yumurta ise B5 vitamini içinde barındırır. Sağlıklı saçlar için yumurta da önem taşımaktadır.

Badem

Protein deposu olan badem, B5 vitamini ve besleyici özelliği ile saçlarınızın kolay şekil almasını sağlar. Çinko ve magnezyum içeren besinler saçların sağlıklı uzamasında faydalı etkenler arasında.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,506 saniyede oluşturuldu.