Güzel ve zarif bir gelin olmak için…

Parlayan saçlar ve pürüssüz bir cilt!

Düğünden önce güzel ve sağlıklı bir cilt için ne yenildiği ne sürüldüğünden daha büyük önem taşır. Yenilen besinler cilt ve saç açısından sürülen kremlerden ya da losyonlardan çok daha etkilidir. Güzel, pürüzsüz bir cilt, sağlıklı saçlar için beslenme programımızla birlikte hergün multivitamin ve Omega 3 takviyesi yapın.

Güzel ve zarif bir gelin olmak için...Omega 3 : Omega 3 cilt hücrelerini güçlü ve nemli tutar. Elzem yağlar cilt hücrelerini saran zarı güçlendirir. Cildin daha genç görünmesini sağlar, kırışıklıkları önler. Cilt üzerindeki yaraların enfeksiyon kapmasını engeller, çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca Omega 3 yağları düzenli kan dolaşımı sağlar cilde daha fazla oksijen taşınır ve cilt beslenir. Akne, siyah noktalar gibi cilt sorunlarının giderilmesinde de etkilidir.C vitamini : C Vitamini, vücudumuzdaki bağ doku denen kollojen dokunun oluşmasında rol oynar.Cildi sıkılaştırır.Sebze ve meyveler C vitamini içerir.

E vitamini: Antioksidan vitamin olan E vitamini kırışıklıkları ve cildin ödemini azaltır. Cildi nemlendirir. Kuruyemişler ve yağlar E vitamini içerir.

A vitamini: Cildi akne oluşumundan korur. Sağlıklı bir renk oluşumuna yardımcı olur. Cilt kuruluğu ve akneyi önler. Süt, yumurta, balık yağı ve turuncu renkli besinlerde bulunur

Selenyum: En çok patates, ton balığı, yumurta ve nde bulunur, hücre hasarını önler.

Biotin: sağlıklı ve parlak cilt ve saçlar için ayrıca sinir sağlığı içinde önemli rol oynamaktadır. Özellikle; süt, yumurta, domates, greyfurt, badem, marul ve karnıbaharda bulunmaktadır Güzel bir vücut ve sakin bir ruh!

Büyük güne yaklaştıkça gelin adaylarındaki stresi azaltmak ve ruhen hazır olmak için bazı minik adımlar atabiliriz. Bunun için bir duvar panosu satın alın.Üzerine haftalık bir program hazırlayıp yapıştırın.

Size ilham veren fotoğraflar ve sözleri panonuza ekleyin.Her sabah yapacaklarınızı her akşam yaptıklarınızı işaretleyin. Haftalık olarak ilerlemenizi kaydedin. Öncelikle düğününüzü en ince ayrıntısına kadar hergün hayal edin. O gün gelinliğinizi, zerafetinizi, yapacağınız dansı ve ne kadar mutlu ve gururlu olacağınızı düşünün .En güzel ve en mutlu gelin siz olacağınıza ve her şeyin yolunda gideceğine inanın.Unutmayın şimdiki düşünceleriniz geleceğinizi oluşturacak.

Hergün olabildiğince hareket edin. Bol bol yürüyün ve oksijen alın. Bu hem sizi forma sokar hem stresinizi azaltır. Oksijen almak ise metabolizmanızı hızlandırır ve vücudunuzun yenilenme sürecini başlatır. Bol su için: Hem metabolizmanızı hızlandırır, hem cildinizi güzelleştirir. Şişkinliğinizi atar.

Vücut sıkılığını arttırmak için; Haftada en az 3 gün yoga, pilates veya gerinme egzersizleri yapın.

Lenf sisteminizi çalıştırın: Lenf sisteminizin çalışması vücuttaki toksinleri atar. Selülitleri önler. Bunun için haftada 1 veya 2 kez lenf drenaj masajı yaptırın veya ip atlayın.

Uyuyun: Yeterli oranda uyku metabolizmanızın çalışması ve stresle savaşmak için birebirdir .Akşam 11 de yatakta olun ki gece boyunca hormonlarınız yenilenme sürecini başlatsın.

Sık sık beslenin: Metabolizma hızını arttırmak için 2-3 saatte bir küçük öğünler yapın. Kahvaltı: Kahvaltıda 2 seçeneğiniz var bu seçenekleri dönüşümlü uygulayın.

1.Alternatif: 200 gr diyet yoğurt ,1 porsiyon meyve ,3 tam ceviz ,2 yemek kaşığı keten tohumu, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

2.Alternatif: 2 dilim (60 gr) peynir veya 2 yumurta, domates,roka,maydanoz,kırmızı biber, 2 dilim bol tahıllı ekmek

Ara öğün: 2 kivi veya 1 elma veya 10 çilek veya 1 bardak greyfurt suyu Öğle: Öğle yemeğini asla atlamayın ve saatini geciktirmeyin. Aşağıdaki alternatifleri dönüşümlü olarak uygulayın. Öğle yemeğinden önce hafif bir yürüyüş yapabilirsiniz.

1.Alternatif: Izgara Tavuk veya Balık (150 gr), 1 tabak sebze yemeği, 1 dilim esmer ekmek

2.Alternatif: Semizotu, kabak veya ıspanak yemeği ,salata, 200 gr diyet yoğurt,1 dilim esmer ekmek

3.Alternatif: 5 yemek kaşığı peynirli makarna veya 2 adet etli dolma, salata,100 gr diyet yoğurt

Ara öğün: Yağsız kepekli tost veya ½ simit ve 1 kk peynir ara öğününüzün yanında Greyfurt suyu ,ayran veya limonata içebilirsiniz. Akşam: Akşam yemeğinizi en geç 19 da yiyin.

1. Alternatif: Etli sebze yemeği veya 100 gr ızgara dana eti, salata , 200 gr diyet yoğurt

2.Alternatif: 1 kase sebze veya domates çorbası, 80 gr ton balıklı salata

3.Alternatif: Izgara Balık, 1 tabak zeytinyağlı sebze, Salata

Yemekten 2 saat sonra 30 dakikalık bir aktivite seçin. Bisiklete binmek veya yürüyüş yapmak en idealidir. Aktivitenin sonuna 5 dakikalık gerinme egzersizleri ekleyin.

Ara öğün: 10 badem veya 100 gr diyet dondurma veya 1 por meyve + 100gr diyet süt veya yoğurt

Egzersizden sonra yapacağınız ara öğün magnezyum açısından zengindir. Vücudunuzdaki ödemi atar ve gerginliği alırUyku vakti:

Bütün gün iyi beslendiniz ve vücudunuzu çalıştırdınız. Yani güzel ve zarif bir gelin olmak için elinizden geleni yaptınız. Yatmadan önce düğünüzü ve kendinizi hayal edin. Kendinizi olumlu telkin edin. Çok stresliyseniz dua edin veya meditasyon yapın. Pozitif düşüncelerle uykuya dalın.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,480 saniyede oluşturuldu.