Güzelliğiniz kalıcı olsun…

Eğer her gün gözünüze kalem çekmekten, kaşlarınızı çizmekten ya da ruj sürmekten sıkıldıysanız, güzellik sektörü her geçen gün geliştirdiği teknolojisiyle size kalıcı makyajı öneriyor. Eğitimli ve deneyimli uzmanlar tarafından yapılmadığı takdirde, kimi sağlık sorunlarına yol açabilen kalıcı makyaj uygulaması hakkında, tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Teknoloji gerçekten sınır tanımıyor ve her geçen gün kadınların estetik problemlerine bir çözüm bulmaya çalışıyor. Son dönemde gündem de olan kalıcı makyaj uygulaması hakkında Dr. Yeşim Tan bilgi verdi: “Kalıcı makyaj, yani permanent make up, bir mikropigmentasyon işlemidir. Bir anlamıyla tenimize renk veren doğal pigmentleri, cildin üzerine yerleştirme sanatı olarak da tanımlanabilir. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin bileşiminden elde edilen mikropigmentler, aynı zamanda doğal ve su bazlı olduğundan renkleri daha mattır ve istediğiniz rengi elde etme şansınız vardır.”

Daha çok kozmetik dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde; kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cildinizle uyumlu estetik değişiklikler yaratılabileceğiniz gibi, bazı ufak kusurlarınızı kapatabilir veya şekil bozukluklarını giderebilirsiniz. Kalıcı makyaj yöntemi, doğal ve etkilidir ve özellikle makyaj yapmak için zamanı olmayan, fakat güzel görünmek isteyen kadınlar için ideal bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulayanlar, gün sonunda bile makyajı yeni tazelenmiş gibi görünebilirler.

Nasıl uygulanır?

Aslında kalıcı makyaj, sağlık kuruluşlarında veya güzellik merkezlerinde doktor kontrolünde, hemşire veya bu konuda eğitimli teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Bu, steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin, deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir.

İşlem tamamlandıktan sonra ise epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi de yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl boyunca görünürlüğünü korur. Mükemmel bir mikropigmentasyon elde etmeniz için 2 veya 3 seans gerekmektedir ve her seans arası da 3 hafta ile 1 ay olmalıdır. Ayrıca her mikropigmentasyon işleminde rengin %30-%50’si kaybolur ve bunun işlemi uygulayacak uzman tarafından size anlatılması gerekir. Panik yapmayın, çünkü pigment kaybı tamamen kişiseldir ve sizin cilt tipinize, kabukların erken koparılmasına, cildinizin kendini yenileme özelliğine bağlıdır.

Kimlere uygulanır?

Kalıcı makyaj yaptırarak, yüzünde bir farklılık yaratmayı düşünen insanların sayısı günden güne artıyor. Peki, kalıcı makyajı en çok kimler tercih ediyor?

• Zamanı kısıtlı, çalışan kadınlar.

• Seyrek, çok açık renk ya da yarım kaşları olan kadınlar.

• Hassas gözleri olan kadınlar.

• Seyrek kirpikleri olan kadınlar.

• Lens kullanan kadınlar.

• Göz bozukluğu olan kadınlar.

• Kozmetik ürünlerine alerjisi olan kadınlar.

• Artrit vb. hareket sistemi hastalıklı kadınlar.

• Parkinson vb. nedenlerle elleri titreyen kadınlar.

• Genellikle stresli veya ağır işleri olan kadınlar.

• Atletler ve sporcular.

• Profesyonel hayatta sürekli iyi görünmek zorunda olanlar.

• Yüzlerinde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler.

Kalıcı makyajın; şeker hastalarına, HIV virüsü taşıyanlara ve hemofili hastalarına uygulanması kesinlikle sakıncalıdır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,539 saniyede oluşturuldu.