Güzellikle ilgili bilinen yanlışlar…

Güzellikle ilgili bilinen yanlışlar
Bu güzellik kuralları herkes için geçerli değil !

Kadınlar her şeyden ödün verir ama güzelliğinden ödün vermez. Bir bayan için güzellik çok önemlidir. Bu yüzden kimi duyduğu güzellik bilgilerini uygulamaya çalışır ama sonuç bir felaket olabilir. Unutulmamalı ki güzellik konusu bir uzmanlık alanıdır. Güzellik uzmanları himayesinde güzel olmayı deneyin.

Saçınızı her gün yıkayın

Bu genel öneriye uyduğunuz halde saçlarınız parlak ve sağlıklı görünmüyor mu? Uzmanlar uyarıyor: “Sadece saçları çok olan veya sık yağlanan kişilere her gün yıkaması öneriliyor. Kuru ve zayıf saçları olanlar bir kaç günde bir saçlarını yıkamalılar. Saçın doğal nemi ve yağlanması bu saçlar için faydalıdır.

Yüzünüzü fondötenle kaplayın

Yüzünüzdeki izleri veya akneleri kapatmak için yüzünüzün tamamına fondöten sürmeyin. Sadece sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgelere dairesel hareketlerle fondöten sürün ve kapatın. Yüzünüzün diğer alanları doğal haliyle kalsın.

Tırnaklarınızın etrafını çevreleyen ölü deriyi kesin

Bu herkes için geçerli değildir. Tırnaklarınızın etrafını çevreleyen ölü deri tırnaklarınızı zararlı bakterilerden korur. Çok keserseniz tırnaklarınızda enfeksiyon olabilir. Eğer bunlar dışarı çıkmışsa ya da batıyorsa bu kısımlarını nazikçe kesebilirsiniz.

Saçlarınızı her 6 veya 8 haftada bir uçlarından kısaltın

Bu kural sadece kısa saç seven veya saçları kısa olan kadınlar için geçerli. Kısa saçlar 6 ila 8 hafta arasında modelini kaybeder. Bu nedenle yeniden şekil verilmesi uygun olur. Uçlarından sıkça kestirmek saçlarınızın daha çok uzamasını sağlamaz.

Ölü deriler pul pul olup dökülür

Kuru pul pul olan derileri temizlemek için kadınlar cilt üzerinden ölü deri hücrelerini döken kozmetik madde kullanırlar. Cilt değişimi doğal ve kendiliğinden olan bir olaydır. Cildin kendini yenilebildiğini gösterir. Ölü derileri temizlemeyi sağlayan kozmetikler cildinize zarar verebilir ve dengesini bozabilir.

Alt göz kapaklarınıza eyeliner sürmeyin

Bu tavsiyeyi gözleri küçük veya çekik olanlar uygular. Geri kalanımız alt ve üst kirpiklere eyeliner sürebilir. Bu gözlerinizin şeklini ortaya çıkarır bakışlarınıza romantizm katar.

Önce şampuanlayın sonra nemlendirin

Kuru veya kalın telli saçları olanlar saçlarını önce şampuanlayı sonra nemlendirici uygulayabilirler. Yağlı saçları olanlar nemlendirici ve canlandırıcı bakım kremini şampuanlamadan önce uygulayabilir. Bu saçlarını nemlendirir ve temizler. Bu saç tiplerinde sonradan nemlendirmek saçların temizlenmemiş yağlı gibi görünmesine neden olabilir.

40 yaş üzeri pırıltılı far kullanmaz

Bu doğru değil. Pırıltılı farlar sadece gençler için değildir. Gözlerinizi daha çekici gösterek dikkati çizgilerden ve kusurları gizler.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,486 saniyede oluşturuldu.