Güzün güzel yüzü…

  Mevsim değişti, ruh haliniz de değişti… Değişmesi gereken bir şey daha var: Makyaj çantanız! Sezonun en gözde makyaj stillerinden birinde mutlaka kendinizi bulacaksınız…

Doğru uygulanan makyaj bir kadının güzelliğine güzellik katmasına yardım eder. Tabii bunun tam tersi de olabilir. Fazla makyajla bir kadın, boya küpüne düşmüş gibi görünebilir ve kendini bir palyaçoya çevirebilir. Sonbahar, kendinizde bazı değişiklikler yapmak için doğru zaman. Saçlarınızı kestirebilir, daha koyu tonda bir renge boyatabilir ve daha sonra da gardırobunuzu yenilemek için alışverişe çıkabilirsiniz. Yeni imajınızı desteklemesi için makyajınızda da mükemmeliği yakalamalısınız. 2010 sonbahar-kış sezonunda makyaj, ibresini doğallığa çevirdi. Alın size birkaç ipucu…

Görülmeyenin ardında!
Yaz aylarında başlayan ‘görülmeyen makyaj’ trendi bu sezon da devam ediyor. Minimalizmden etkilenen bu trend, sade ve doğal görünerek de güzelleşilebileceğini vurguluyor. Peki nasıl uygulanılıyor? İlk olarak, çok az miktarda göz altı kapatıcısıyla gözlerin altında oluşan morluk ve şişkinlikler kapatılıyor. Fondötense kesinlikle belli olmayacak bir biçimde yüze dağıtılıyor. Bir damla alnınıza, bir damla çenenize, bir damla burnunuza ve her iki yanağınıza birer damla fondöten sürmeniz yeterli. Tamamen doğal ama pürüzsüz bir görüntüye bu şekilde kavuştunuz. Şimdi bir seçim yapma zamanı: Gözlerinizi mi, dudaklarınızı mı ön plana çıkarmak istiyorsunuz? Eğer tercihinizi gözlerden yana kullandıysanız, saç renginize uygun bir maskarayla kirpiklerinizi belirginleştirmeniz gerekiyor. Sarı ya da kumral saçları olanlar kahverengi, daha koyu saç rengine sahip olanlar siyah maskaraları tercih etmeli. Dudaklarınıza güveniyorsanız, çok koyu olmayan ama parlaklık veren bir ruj işinize yarayabilir. Kendinizi çok renksiz bulduysanız elmacık kemiklerinizin üzerine çok az miktarda, açık pembe ya da şeftali tonlarında allık sürebilirsiniz.

Geçmişin cazibeli kadınları geri döndü
Kadınların en çekici yerleri dudaklarıdır! Peki onları öne çıkarmaktan neden korkuyorsunuz? Koyu renli dudaklarla bu sezon sıkça karşılacaksınız. Bu fikir size biraz iddialı gelmiş olabilir. Ama unutmayın, 60’lı ve 70’li yıllarda bütün kadınların makyaj çantaları kırmızı rujlarla doluydu. Giyimde yaşanan geriye dönüş tabii makyajı da etkiliyor. Kadınlar o yıllarda olduğu gibi kadınsı ve çekici olmak istiyor. Eğer kararınızı verdiyseniz ve bu akşamki davete koyu renk dudaklarla katılacaksanız size bir tavsiyemiz var: Sakın ağır bir göz makyajı yapmayın ve çok az miktarda allık kullanın. Böylece kalitenizden de ödün vermezsiniz. Eskiye dönüp de eye-liner kullanmadan olmaz tabii. Şimdi harika görünüyorsunuz!

Gözler kalbin aynası!
Boşuna demezler “Ben insanı gözünden tanırım” diye. Gözleriniz kişiliğiniz hakkında çok fazla fikir veriyor. O zaman onları ön plana çıkarmaktan zarar gelmez. Bir göz kalemi ya da eye-liner ile gözlerinizi iyice belirginleştirin ve en az iki kat maskara sürün! Ne kadar da anlamlı bakıyorsunuz. Başka bir şey yapmanıza gerek kalmadı.

Dramatik bakışlar
Bu yıl ne çok vampir filmi seyrettik. Onlardan biraz da etkilendik sanki. Bu filmlerde kullanılan göz makyajı, cilt tipine güvenen ve kendinden ödün vermeyen kadınların seçimi olmalı. Çünkü kapatıcılardan ve allıktan uzak durmak gerekiyor. Amaç gözleri konuşturmak: Koyu renk göz farları ve yine koyu renk rujlar bu makyajın olmazsa olmazları. Kahverengi, siyah, mor, bordo ve kırmızı tercih etmeniz gereken renkler.

Beyaz ten ve kontrastları
Bronz ten, kusurları saklamakta çok başarılı ama kötü haber; bu yıl bembeyaz bir tenle dolaşmak moda. Teninizden daha açık tonda bir pudra kullanarak işe başlayın. Göz kapaklarınızdaysa bu sezonun modası; mor, yeşil ve koyu maviden destek alın. Far renginizi gözlerinizin rengine göre seçmelisiniz. Mavi mavi bakıyorsanız; kahve ve mor tonları kullanabilirsiniz. Kahverengi gözlere sahipseniz; kömür rengi, yeşil ve mor tam size göre. Herkesi etkilemeyi başaran yeşil gözleriniz varsa altın renkleri ve parlak kahveler güzelliğinize güzellik katacak.

Pembe pembe yanaklar
Söylediklerimizin hiçbiri size “İşte bu benim stilim” dedirtmedi. Çünkü sizin yüzünüzde en beğendiğiniz bölüm ne gözleriniz, ne de dudaklarınız… Merak etmeyin, bu defa sizi kalbinizden vuracağız! Elmacık kemikleriniz hafif çıkık ve bu da sizin yanaklarınızı sevmenizi sağlıyor. Tamam o zaman onları biraz daha belirginleştirin. Pembe ya da şeftali tonlarında bir allığı, yumuşak bir fırçayla elmacık kemiklerinizin hemen üzerine uygulayın. Bir de dudak parlatıcısı sürdünüz mü işlem tamam!

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 169 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,597 saniyede oluşturuldu.