Gwyneth Paltrow’un detoks diyeti…

Geçtiğimiz aylarda uç hafta boyunca uyguladığı detoks diyetiyle kilo veren Gwyneth Paltrow, Dr. Alejandro Junger tarafından hazırlanan detoks menü listesini kişisel web sitesinde hayranlarıyla paylaşmış. İşte Gwyneth Paltrow’un güzelliğini borçlu olduğu detoks diyeti…

Detoks vücudu toksinlerden arındırdığına inanılan ve hızlı kilo kaybına neden olan bir diyet çeşidi. Ünlü oyuncu Gwyneth Paltrow da detoks diyetinin mucizelerine inanan ve zaman zaman bu diyeti uygulayan ünlülerden.

Aşağıdaki resimde görülen diyet listesine ek olarak yasak olan yiyecekler; portakal suyu, sut ürünleri (peynir, yoğurt vb), alkol, şeker, un, kafeinli içecekler, işlemden geçmiş yiyecekler, çiğ balık ve soya…

Detoks diyeti

Sabah uyanır uyanmaz (veya sabah saat 07); bir bardak oda sıcaklığında limonlu su.

Saat 8; Bir fincan bitki çayı

Saat 10:00 (Kahvaltı); Frambuaz ve pirinç sütüyle yapılmış bir bardak smoothie

Saat 11:30; Bir bardak Hindistan cevizi suyu

Saat 1:30 (Öğle yemeği); Sebzeli Miso çorbası. Miso Japon mutfağına ait bir çorba. Bunun yerine sadece sebze çorbası da tercih edilebilir.

Saat 4:00; Bir avuç badem.

Saat 6:00 (Aksam yemeği); Buharda pişirilmiş balık ve fırında kabak. Listede bir de “quinoa” var.

Gece uyumadan önce; 3 yemek kasığı zeytinyağı.

Gördüğünüz gibi diyet oldukça ağır ve sınırlı sayıda besin grubundan oluşuyor. Zaten sırf bu yüzden detoks diyetine karsı olan ve böyle bir beslenme sisteminin vücudu boşa zorlamaktan başka bir işe yaramadığını düşünen pek çok doktor var.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,330 saniyede oluşturuldu.