Hamam seçerken nelere dikkat edelim?

Hamam seçerken nelere dikkat edelim?

Hamamlar, uzun müddet kalmamak şartıyla, sıcak su ve sabunla yapılacak vücut temizliği için iyi bir yıkanma ve temizlenme yerleridir. Ayrıca sağlık ve hijyen açısından oldukça önemlidir. Hamam seçerken nelere dikkat edelim?Günümüzde devam eden ve devam etmesi gereken bu kültürü olabildiğince yaşatan iyi bir hamam tercihi yapmak için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Hamam seçerken nelere dikkat edelim?

Bunların ilki tercih edeceğiniz hamamı belirlerken faydalanabileceğiniz en önemli kaynak ve referans çevrenizdeki tanıdıklarınız olacaktır. Tanıdığınız birinin gittiği ve hizmet aldığı hamam, aldığı hizmetin kalitesi sizin için önem taşımalıdır. Eğer böyle bir referans bulma şansınız yoksa internetten yardım alıabilirsiniz.Hamam seçerken nelere dikkat edelim?

Günümüzden hamamlar tarihi hamamlar ve esnaf hamamı olarak ifade edilen yeni yapım hamamlar arasında fark vardır. Peki, biz bu hamamlardan hangisini seçmeliyiz? Burada dikkat etmemiz gereken nokta hamamın turistik olması ve turizm işletme belgesine sahip olmasıdır.

Ayrıca hamamda size verilen peştemalların temiz ve kuru, hamam taslarının temiz olması da önemli unsurlar arasında yer alır.Hamam seçerken nelere dikkat edelim?

Bunların yanında eğer sizi sauna vb. aradığınız özellikler varsa bunları da göz önüne alarak hamam seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,482 saniyede oluşturuldu.