Hamilelikte kaçınılması gereken bitkiler..

Hamilelik döneminde kaçınılması gereken bitkiler nelerdir? Hamilelik döneminde düşük riskini arttıran bazı bitkileri tanıtmak istiyoruz. Gebelerin bunlara dikkat etmeli gerekiyor. Hamilelikte Kaçınılması Gereken Bitkiler Nelerdir?

Dünyaca ünlü bitki uzmanı Dr. James Duke, hamileler için tüketilmesi sakıncalı olabilecek bazı bitkilerden bahsediyor. İlk olarak uzmanımızın tavsiyesi, genel kural olarak hamilelik döneminde doktorunuza danışmadan bitkisel ilaç kullanmamanız gerektiğinin altını çiziyor. Çünkü birçok bitkinin düşük riskini arttırma ihtimali vardır.

Hamile kadınlara alıç kabuğu, diken üzümü kökü kabuğu, krizantem, ardıç üzümü, misk otu, yaban fesleğeni, sedefotu, sinameki, kara pelin, solucanotu, pelesenk armutu, frenk maydanozu, çin melekotu, köpek elması, dağ nanesi ve pelinotu gibi bitkilerden uzak durmaları gerektiğini söylüyor.

Aslında bunlar sıklıkla kullanılan bitkiler değil. Ama sizin özellikle dikkat etmeniz gereken bitkiler, kereviz ve maydanozdur. Az miktarda tüketmenin hiç bir zararı olmamamakla birlikte, aşırı miktarda kereviz ve maydanoz tüketmekten kaçınmalısınız.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,440 saniyede oluşturuldu.