Hangi kırmızı ruj size göre?

Hangi kırmızı ruj size göre?

En doğru kırmızı ruj tonunu bulmak istiyorsanız, ten renginizi rehber alın!                                                                                                                                                                                                                                                       Mercan
Esmer tenli kadınlar için uygun mercan kırmızı, tam anlamıyla göz alıcı! Dikkat çekici bu ton, yüzü aydınlattığı için orta ve koyu tenli kadınlarda mükemmel durur. Ancak renk tonunun kahverengiye kaçmaması önemli, yoksa yüzünüz solgun görünebilir.
ÖNERİ: Teniniz ne kadar koyuysa rujunuzun tonu o kadar iddialı ve koyu olabilir. Hangi kırmızı ruj size göre? Aklınızda bulunsun: Mercan ve turuncu dudaklarda yanaklar için ‘terracotta’, kayısı allık kullanılmalı. Fuşya veya pembe tonlardan uzak durun, çünkü bu tonlar turuncuyla uyumsuz durur.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Ahududu kırmızısı
Açık ve hafif bronzlaşmış tenli kadınlar için uygun. Ahududu kırmızısının hem soğuk ve mavimsi hem de sıcak nüansları bulunuyor. Açık tenliyseniz her tonunu kullanabilirsiniz. Ancak çilleriniz varsa ve saçlarınız kızılsa bronz bir tonu seçmelisiniz.
ÖNERİ: Ahududu kırmızısı yüze canlılık verir ve dişlerin beyazlığını vurgular. Eğer bu ton size fazlasıyla parlak geliyorsa, ruju parmaklarınızla uygulayarak yumuşatabilirsiniz.
Bordo
Açık renkli, ‘Pamuk Prenses’ tenli kadınlar için uygun bordo kırmızı, olgun vişneleri andıran, ağır bir tondur. Güçlü bir vurgu yapan bu ton, çok açık tenli ve koyu renk saçlı kadınlara yakışıyor.
ÖNERİ: Tenin çok solgun durmaması için yanakları mutlaka allıkla canlandırmak gerekir. İnce bir eye-liner ve siyah rimelle son derece zarif bir etki yakalarsınız. Far kullanmayın, yoksa makyajınız fazlasıyla ağır durabilir.                                                                                                                                                                                                                                          Ferrari kırmızısı
Pembemsi tenli kadınlar için uygun Ferrari kırmızısı, soğuk ve maviye kaçan bir tondur. Saydam, pembe ve kızarmaya yatkın bir tene sahipseniz, bu ton sizin için çok uygun.
ÖNERİ: Çok koyu tonları tercih etmeyin çünkü bu tonlar sizi solgun gösterebilir. Boyanın dudak konturunda dağılmaması için ruju sürmeden önce pamuk çubuğu pudraya batırıp dudak kenarlarınıza sürün. Böylece rujunuz dağılmayacaktır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,508 saniyede oluşturuldu.