Hayatı Daha Seksi Yaşamanın Formülü

 

Hayat çok sıradan. Bu cümle size çok mu kötümser geldi? O halde sıkı durun! Bu sıradanlığa büyük bir keyif ve enerji katacak şey belki de sekstir… Zaman geçirmeden cinsel hayatınızı sıkışıp kaldığı yorganın altından çıkarıp eğlenceli bir oyuna dönüştürün. Hem belki o zaman hayatınızın diğer alanları da oyuna dönüşür. Ne dersiniz?

Çocukken hepimiz severdik masa altlarında oynamayı, yatağın kuytusuna gömülüp belki bir fener ışığında kitap okumayı; numaralar yapmayı… Yatak elbette rahattır; huzur vericidir ama daha çok da uykuyu çağrıştırır. Bütün gününü işe, insan ilişkilerine, alışverişe ve hayat memat meselelerine ayıran insanlara “Yatak odanız size ne çağrıştırıyor?” diye sorsanız genellikle aynı cevapları alırsınız: “Dinlenmeyi, huzuru, uykuyu, televizyon izleyerek uyuyup kalmayı!” Ha, elbette bu soruya “Seksi” cevabını verenler de olur elbette ama adı üzerinde yatak, insanı yatmaya ve mutlaka uyumaya çeker aslında. Düzenli bir ilişkisi olanlar, eşi ya da sevgilisiyle yaşayanlar için yatak aynı zamanda araya sıkıştırılmış bir cinselliği de içerir. Karşı çıkmayın hemen… Evet öyle. Şunu sorun kendinize: “Yatakta yaptığım diğer şeyler için ne kadar vakit ayırıyorum, cinsellik için ne kadar?” Emin olun uyku ya da bir şeyler okumak için uzandığınız zamanlar hepsine baskın gelir.
Sevişmek için yatağa gitmek, evli ya da düzenli ilişkisi olan çifter için arabayla gidilen bir yolculukta, aracınızdan inmeden alışveriş yaptığınız bir fast food restoranında hamburger yemeye benzer. Mesele yolculuktur, araya aldığınız atıştırmalık değil!
Sevişir uyursunuz… Sevişir, işlerinize kaldığınız yerden devam edersiniz… Kısacası seks, hayatın içinde araya aldığınız bir haldir ki, onun verdiği hazzı verebilen başka hiçbir şey yoktur. Hayatımıza bu kadar keyif getiren, bizi rahatlatan bir eyleme bu kadar az zaman ayırmak, bu kadar önemsiz bir olay gibi yaşamak onu yatak altına itelemekten başka nedir?

Çekingen Olmayın
Eskiden dansa bile hoş bakmayanlar, çiftlerin birbirine sarılarak dans ettiği sırada şöyle söylenirlermiş: “Ayakta değil, yatakta, yataktaaa!” Cinselliğin gözlerden ırak, mümkünse yaşam alanınızın en özel yerine yani yatak odasına doğru itilmesinin pek çok nedeni var. En baş nedeni ise yatak ortamının gözlerden uzaklığı ve örtücülüğü… Şöyle düşünün yatakta bedeni saklamak, kusurları örtmek, utançları saklamak için ne çok imkan var. Karanlığa gömüldüğünüzde kaybolursunuz. Oysa ışık güzeldir… Bu oyun alemine girmek için küçük bir nedeniniz varsa önce ışığı seks hayatınıza sokun.

Yumuşak Bir Işık Yakın
Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa’yı çalışırken hep akşamüstü ışığından yararlandığı rivayet edilir. Her gün aynı yumuşak ışık altında modelini hep aynı pencerenin önüne oturttuğu da… Günbatımı ışığının güzelliğini bilen elbette sadece Leonardo Da Vinci değil; bunu halktan, en sıradan insan bile bilir. Güzel gerçekten güzel midir, yoksa akşam ışığı mı insanı güzel gösterir? Elbette akşam ışığı insanı güzelleştirir. Işığı etkili kullanmak cinsel hayatı etkileyen müthiş keyifler yaratabilecek bir etkiye sahiptir. Mum ışığında yapılan buluşmalar, sadece romantizme bağlanır ama ciddi bir estetik kazanım da sağlar. Bu nedenle, tıpkı iyi bir makyaj çalışması gibi, iyi bir ışık çalışmasının da etkisi büyüktür. Belki yatakta sevişmeyi tercih eden klasikçilerden olabilirsiniz ama en azından yatak odanızın ışıklarıyla biraz oynamayı çok çizgiden sapma olarak görmeyeceğinizi umuyorum. Sevişmeye başlarken ışığı söndürmeye çalışacağınız kadar rahatsız olacağınız bir yatak odası ışığına sahipseniz, hemen o ışıktan vazgeçin. Işık var, ışık var… İlla pahalı yatırımlar yapmanız gerekmiyor; ince tül kumaşlar, renkli lambalar ne güne duruyor? Yerden aydınlatmalar da şahane sonuçlar doğuruyor; bilginize… Ampulünüz kaç mumluk? Mum demişken, ne güzel bir ışık kaynağıdır kendileri… İçine kum dolduracağınız boş ve şık bir tepsi, cam eşyalar, şahane bir mumluktur. Ha, kum elbette yangın tehlikesine karşı… 30 tane mumla aydınlanmış bir oda, 30 mumluk bir ampulden kat be kat olumlu etki yapar cinsel hayatınıza. En iyi afrodizyak, bir gece önce yaşanmış, keyifli bir sekstir; sizi de partnerinizi de kışkırtır. Tek seferlik bir eğlence bile bir de bakmışsınız ki, kilidin anahtarıymış aslında.

Korkular, Tabular, Endişeler…
Korku vahşi bir ortamda hayat kurtarabilir ama şehir hayatında seksi öldürür. Sadece cinsellikle ilgili korku ve tabulardan söz etmiyoruz üstelik. Mahallenizde hırsızların cirit attığı söylentisi hiç de seksi bir ruh hali getirmez. Bankaya ödeyeceğiniz borcu düşünmek de elbette. Gündelik akıl sekse yönelik değildir; hele kaygılar, korkular, endişeler… Olsa olsa seks katilidir. Hele hele cinsel tabular; çoğunluğu cinsel hayatımıza çöreklenen ağır bir yük gibidir ve neredeyse tümü yalandır. Cinsel kimliğimizi oluşturan şeylerin başında, cinsellikle ilgili öğrendiklerimiz gelir. Alışkanlıklarınızı, korkularınızı bir kazıyın, bakın altında neler yatıyor? Bedenlerimizle ilgili köklü düşüncelerimizin yani şişman olduğumuz, çirkin olduğumuz, yeterince güzel olmadığımızla ilgili fikirlerimizin bizi hapsettiği katılık da hiç çekici değildir. Zevke odaklanın. Zevk vermek, zevk almak kadar kışkırtıcıdır; karşınızdakine zevk vermek için neler yapabileceğinizi düşünün ve kendi zevklerinizi nasıl geliştireceğinize dair yeni fikirler bulun.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,468 saniyede oluşturuldu.