Hayatınızı Güzelleştirmek İçin 7 İpucu…

Hayatınızı Güzelleştirmek İçin 7 İpucu…
Yaşamınızda farklılık yaratmak ve daha pozitif, daha mutlu bir kadın olmak istiyorsanız işte size yararlı ipuçları…

1.) Öncelikle bedeninizi tanıyın ve ona ilgi gösterin. Spor ve yoga gibi aktivitelerle gün içerisinde bedeninizi desteklerken, beslenme alışkanlığınızı sizi zinde tutacak ve yararlı ve gerekli besinler çerçevesinde değiştirin. Hayatınızı Güzelleştirmek İçin 7 İpucu...Unutmayın bedeninizin varlığını hissetmeniz ve onunla içsel bir bağ kurmanız sizi ve yaşamınızı etkileyecektir.

2.) Kendinizi tanıyın. Özelliklerinizi, kötü ve iyi taraflarınızı bilin. Benliğinizi tam olarak kendinizi tanıdığınız zaman sevebilirsiniz. Kendinize dair gerçekleri olduğu gibi kabul ederek içsel bir huzura kavuşabilir ve mutlu yaşam sürdürebilirsiniz.

3.) Ama’ ları ve keşke’ leri hayatınızdan çıkarın. Hayat sürekli devam eden bir süreçtir. Geçmişe dönmek, geçmiş yaşantınızdan ders çıkarmak gerektiği durumlarda ne kadar faydalıda olsa “ama” ve “keşke” lerle üzerinizde baskı oluşturmayın ve ileriye dönük yaşayın.Hayatınızı Güzelleştirmek İçin 7 İpucu...

4.) Annenizle daha çok zaman geçirmeye çalışın. Unutmayın kadınlar güçlerini annelerinden alırlar ve hayata içlerinde barındırdıkları bu güçle atılırlar. Annenizin size katabileceklerini büyük bir şükran duygusu ile kabul edin.

5.) Yakın arkadaşlarınızla bol bol vakit geçirin. Bir kadın olarak en iyi desteği yine sizi tanıyan, bilen bir kadından alabilirsiniz. Kadınlar olaylara benzer duygularla yaklaşır ve empati kurma özellikleri kuvvetlidir, böylece kendinizi güvende hissedebilir, yalnızlık duygusundan kurtulabilirsiniz. Bu nedenle kadın arkadaşlarınızla görüşmeye, onlarla zaman geçirmeye önem verin.Hayatınızı Güzelleştirmek İçin 7 İpucu...

6.) Sevdiklerinizden destek alın. Dostlarınızdan, ailenizden, hayat arkadaşınızdan destek istemekten çekinmeyin. İhtiyaçlarınızı açık bir dille ifade edin ve bunu yaparken çekinmeyin. Unutmayın, hayat arkadaşından veya ailesinden gerekli desteği alabilen bir kadın, hayatın getirdiği zorlukları daha sağlıklı ve kolay bir biçimde atlatabilir ve yaşam mücadelesine devam edebilir.

7.) Sevgiye ve sevmeye odaklanın. Öncelik olarak sevilmeyi değil sevmeyi kabullenin. İşe önce kendinizi sevmekle başlayın. Eğer kendinizi olduğunuz gibi sevebilirseniz, hayatınıza giren diğer insanları da sevebilirsiniz. İnsanları yargılamayın ve sizin gibi olmalarını beklemeden kabul edin ve sevin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,454 saniyede oluşturuldu.