Hızlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Hızlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Uzun saatler harcamadan da bakımlı görünebilirsiniz. Sadece hayatınızı kolaylaştıracak pratik makyaj bilgilerine ihtiyacınız var.

Her sabah erken saatte uyanıp işe giden kadınlar için makyaj yapmak zorlaşıyor. Uzun saatler harcamadan da bakımlı görünebilirsiniz. Sadece hayatınızı kolaylaştıracak pratik makyaj bilgilerine ihtiyacınız var.

Hızlı bir şekilde bakımlı görünmenin ilk şartı göz kalemidir. Lacivert, siyah ve yeşil göz kalemi de tercih edebilirsiniz.. Göz kaleminizi gözünüzün içine sürün ve gözlerinizi birkaç kez açıp kapatın. Böylece göz kalemi dağılır ve akar. Bu işlemin amacı kusurlar olursa düzeltebilmektir.

Gözlerin üst kısmına göz kalemini hiçbir çizgi oluşmadan tek hat halinde sürün. Göz kapağı üzerindeki göz kalemini hafifçe parmak uçlarınız yardımıyla dağıtın.
Doğal bir farla göz kapağınızı gölgelendirin. Bu rengin çok doğal olması gereklidir. Çünkü amaç göz kalemini biraz geriye itmektir. Allık ve pudra kullanarak bile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede göz kalemine doğallık katmış olacaksınız.

Uygulamadan sonra yoğun olmayan rimelleri kirpik diplerinden başlayarak hızlı bir şekilde sürün. Rimelin yoğun olması topaklanmaya neden olacağından makyajınızın süresi artacaktır. Bu nedenle doğal ve yoğun olmayan ürünleri tercih edin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,618 saniyede oluşturuldu.