Hızlı Kilo Vermek: Nasıl Güvenle Yapılır?

Hızlı Kilo Vermek: Nasıl Güvenle Yapılır – Hızlı Ve Güvenli…

Sıkı ve garip diyetlerden bıktınız mı? Hızlı kilo vermek için bu sağlıklı tavsiyeleri uygulayın.

Şunu defalarca duymuşsunuzdur: Moda diyetler kalıcı kilo kaybı sağlamaz. Peki, gerçekten hızlı kilo vermeniz gerektiğinde ne yapacaksınız Amacınız, bir anma toplantısı, düğün ya da başka özel bir olay için yeni bir kıyafet içine girmek olduğu zaman, Hızlı Kilo Vermek: Nasıl Güvenle Yapılır?Limonata Diyeti, Lahana Çorbası Diyeti ya da Martha’s Vineyard Detoks Diyeti gibi sıkı diyetlerin verdiği sözleri kulak ardı etmek zordur.

Peki, yeni zarif bir görünüşle arkadaşlarınızı ve ailenizi şaşırtmak için hızla 10 kilo vermenin nesi yanlış

Gerçek şu ki, doğru şekilde yaptığınız sürece hızla kilo vermenin yanlış olan hiçbir yanı yok.

Uzmanlar, “Teoride, herkes bir doktor gözetiminde dikkatli bir beslenme ve haftada 7 saatten fazla, çok sıkı egzersiz içeren bir egzersiz planı yaparak haftada 10 kilo verebilir,” diyor.

Ancak, her şeyi bırakıp kilo vermek için kendinizi kampa sokamıyor olsanız bile, sağlıklı bir beslenme ve bolca egzersizle, güvenle haftada 1,5 kilo ya da daha fazla verebilirsiniz.

Aslında, özel bir gün sonrasında da sürdürebileceğiniz bir kilo verme programı uyguladığınız sürece, bir düğün ya da toplantıda harika görünme hedefi mükemmel bir motivasyon aracı olabilir.

Ama görünüşünüzde değişiklikler yapmak için, ileriyi planlamanız ve bunun için yeterli zamanı ayırmanız gerekiyor.

“O özel günden önce 10 kilo vermek için bir hafta öncesine kadar beklemeyin.”

Nasıl Hızlı Kilo Vereceksiniz

Kilo vermek basit bir matematiksel formüldür: Aldığınız kalorilerden fazlasını yakmanız gerekir. Uzmanlar, genellikle daha az kalori alma ve fiziksel aktiviteyi artırmayla birlikte, kalori alımını günde 500 kalori azaltmayı tavsiye ediyor. Bir hafta içinde, bunun yaklaşık 0,5-1 kiloluk yağ kaybı sağlaması gerekir.

Eğer daha hızlı kilo vermek istiyorsanız, daha az yiyip daha fazla egzersiz yapmanız gerekir. Sonuç: Günde 1050 ila 1200 kalori ve bir saat egzersiz (ama güvenlik için bu kalori seviyesinin çok altında inmeyin). Bu tip bir planda ilk hafta 1,5-2,5 kilo ya da eğer 120 kilonun üzerindeyseniz daha fazla kilo vermeyi bekleyebilirsiniz.

Uzmanlara göre, “Bu planı uygulayanlar her hafta diyet sayesinde 1 kilo, egzersiz sayesinde 0,5 kilo, hatta gerekirse daha fazlasını verebilir. Çünkü vermeniz gereken yağ miktarı fazlaysa bunu vermek daha hızlı olur.

Tuz ve nişastayı sınırlı tutarsanız, başlangıçta daha fazla kilo verebilirsiniz.

“Sodyumu azaltır ve nişastayı keserseniz, vücuttaki sıvıyı ve sıvı tutulumunu azaltırsınız, bu da başlangıçta 2,5 kiloya kadar sıvı vermenizi sağlar.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,475 saniyede oluşturuldu.