Hızlı ve etkili makyaj nasıl yapılır?

 • Hızlı ve etkili makyaj nasıl yapılır?

Kim demiş kısa sürede güzel bir makyaj yapılamaz diye? Kısıtlı zamanda da harikalar yaratmak istiyorsanız, tüyolarımızı kulak arkası etmemelisiniz…

 • EĞER 5 DAKİKANIZ VARSA
 • Yumuşak bir ciltHızlı ve etkili makyaj nasıl yapılır?

Makyajınızın kalıcı olması için, ilk olarak cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulmalısınız. Bu nedenle hızlı bir peeling ya da temizleme ürünü ile yüzünüzü temizleyin.

 • Nemlendirme

Makyajınızın altına her zaman bir nemlendirici sürmelisiniz; böylece cildinizin hem nem dengesi korunmuş olur hem de yaptığınız makyajı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

 • Parıldayın

Çok fazla zamanınız olmadığı için bronzluk ve parlaklık veren bir pudradan yardım alabilirsiniz. Bu pudrayı elmacık kemiklerinize ve far sürmeye vaktiniz olmadığı için gözlerinizin üst kısmına doğru sürebilirsiniz.Gözleri unutmayın

Vaktiniz ne kadar az olursa olsun, gözlerinize maskara sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Bu nedenle maskaranızı sürdükten sonra, belki eski bir yöntem olsa da, rujunuzdan yardım alın ve göz kapaklarınızın üzerini rujunuzla biraz renklendirin.

 • Tırnaklar

Ellerinize gereken özeni göstermelisiniz. Fakat tırnaklarınıza oje sürmek uzun zamanınızı alabilir. Bu nedenle çabuk kuruyan bir tırnak cilası size yardımcı olur.

 • Güzel kaşlar

Eski bir diş fırçasını alın ve sabunla iyice yıkayın. Sonra da kaşlarınızı diş fırçanızla fırçalayıp, düzeltin. Fırçanızın üzerine biraz jöle sürerseniz daha sonra dağılmasına da engel olmuş olursunuz.

 • EĞER 10 DAKİKANIZ VARSA
 • Derinlemesine temizlik

Biraz daha fazla zamanınız olduğu için cildinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra bir tonikle silin. Altına nemlendirici kreminizi sürün. Cildinizin kremi iyice emmesi için bir dakika kadar bekleyin.

 • Gözlerinizi öne çıkarın

Gözleriniz, makyajınızın en önemli ayrıntısını oluşturacağı için, eyeliner sürmeyi atlamamalısınız. Kahverengi bir eyeliner’ı üst göz kapağınıza sürdükten sonra, yine kahverengi bir maskarayı kirpiklerinize sürün.

 • Kaşları atlamayın

Kaşınızdaki boşlukları kaş kalemi yardımıyla doldurabilirsiniz. Böylece eyeliner ile iyice belirginleşen gözleriniz daha çekici görünür. Yine fırça yardımıyla kaşlarınızı taramayı da unutmayın.Saçları es geçmeyin

Bir kadının saçları ne kadar güzel olursa o kadar bakımlı görünür. Çok fazla zamanınız olmadığı için saçlarınızı atkuyruğu şeklinde toplayabilirsiniz. Etraftan saçlarınızın çıkmasını istemiyorsanız, saç spreyi saçlarınızı sabitlemenize yardımcı olur. Böylece gün içinde saçlarınızın dağılmasını engellemiş olursunuz.

 • Kusursuz cilt

Gözlerinizin makyajını yaptınız; peki ya yüzünüzün geri kalanı? Bunun için bir fondötenden yardım alabilirsiniz. Önce fondöteni iyice yüzünüze sürün. Ardından yanaklarınıza cilt tipinize göre pembe ya da bronz tonlarda bir allık sürün.

 • Dudaklar

Güzel dudaklar için yanınızda bir parlatıcı her zaman olmalı. Parlatıcılar hayat kurtarıcıdır. Çok soluk olmayan pembe ya da kırmızı tonlarında birinden yana seçim yapabilirsiniz.

 • Yumuşacık eller

Ellerinizin yaşlı görünmesini istemiyorsanız nemlendirmeyi de unutmayın. Evden çıkmadan mutlaka ellerinize krem sürmeli ve mümkünse, güneş ışınlarından koruyucu bir ürünü tercih etmelisiniz.

 • EĞER 15 DAKİKANIZ VARSA
 • Beyaz dişler

Daha bol zamanınız olduğu için dişlerinizi de atlamamanız gerekiyor. Dişlerinizi beyazlatmak için fırçalamanın yanında beyazlatıcı ürünlerden de destek alabilirsiniz.

 • Seksi bir görünüş

Gözlerinizde dikkat çekici bir hava yaratmak istiyorsanız, iki renkli farlardan kullanmalısınız. Yaza uygun bronz tonlarda bir farı göz kapağınızın üzerine sürebilirsiniz. Biraz daha pırıltılı açık altın sarısı tonu da kaşınızın alt tarafına uygulayın.

 • Eyeliner mucizesi

Gözlerinizde etkileyici bir dokunuş ister misiniz? O zaman eyeliner sürmeye birkaç dakika ayırın. Farınıza uygun tonlarda bir eyeliner’ı göz kapağınızın üzerine çekebilirsiniz. Kahve ya da siyah tonlarda bir kalem de size yardımcı olabilir.Porselen görüntü

Makyajınızın tam olmasmı istiyorsanız makyaj sabitleyici fondötenlerin yardımına başvurabilirsiniz. Ten renginize uygun bir fondöten seçtikten sonra, allığı da unutmayın. Elmacık kemiklerinize süreceğiniz bronz tonlarda bir allık, yaz aylarında oldukça güzel görünür. Eğer teniniz bronzsa, fondötenden vazgeçip bronz bir pudra ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 • Dudaklar

Gözler kadar dudaklar da önemli… Dudaklarınız için makyajınıza uygun tonlarda bir ruj seçmelisiniz. Parlatıcı lip gloss’lardan yardım alın. Çıkmayan rujlarsa makyajınızın uzun süre dayanmasını sağlar. Bu sezonun modası mor ve pembe. Ama kırmızı da her zaman olduğu gibi vazgeçilmezler arasında…

 • Dalgalı saçlar

Saçlarınıza şekil verme zamanı. Eğer varsa bigudi ya da maşa yardımıyla saçlarınızı dalgalandırın. Daha sonra sprey sıkarak verdiğiniz şekli sabitleyebilirsiniz.

 • Eller

Elleriniz her zaman güzelliğin göstergesidir. Kimse bakımsız ellerle güzel görünemez. İlk olarak ellerinizi el kremi yardımıyla nemlendirin. Zamanınız kaldıysa tırnak diplerindeki etleri geriye doğru itin. Sonra yine sezon modası olan kahverengi, pembe ve mor tonlarda bir renk seçerek tırnaklarınızı renklendirin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,470 saniyede oluşturuldu.