Hükümet 6 yıldır eğitime yatırım yapmıyor

hukumetSaadet Partisi GİK Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, MEMURSEN ve Eğitim Bir-Sen İstanbul İl Başkanlığı ziyaretinde, İl Başkanı Ahmet Yurtman ve sendika yetkilikleriyle görüştü.

İl Başkanı Erol Erdoğan, ziyarette yaptığı açıklamada, “Yeni eğitim dönemi vesilesiyle kangren olmuş eğitim sorunlarını tekrar gündemimize almalı, bunları hızlı şekilde çözmeliyiz. Tevhid-i Tedrisat’tan amaç; sağlam bir organizasyon içerisinde özgüveni yüksek, iyi yetişmiş, kültür ve medeniyet iklimimizde yoğrulmuş nesiller yetiştirmekse, rahatlıkla söyleyebiliriz ki, ortada ne tevhid var ne de tedrisat. Eğitimde çözüm; yap-boz uygulamalarından vazgeçilerek kalıcı, çağdaş ve medeniyet perspektifli bir eğitim sistemine geçmektedir” dedi. Milli Eğitim bütçesindeki eğitim yatırımının payının 2002’de yüzde 17 iken 2009’da bu oranın yüzde 4.5’e düştüğünü dile getiren Erdoğan, hükümetin 6 yıldır eğitime doğru dürüst yatırım yapmamasını eleştirdi. Yurtman: Çocuklarımızı şiddetten korumalıyız Ahmet Yurtman da ziyarette yaptığı konuşmada “okulda şiddet” konusuna değinerek “Çocuklarımızı şiddetten, kötü alışkanlıklardan kurtarmalıyız. Bu konuda ailelere çok görev düşüyor. Biz eğitimciler ve sendika olarak bu konuda titiz davranıyoruz. Sürekli raporlar yayınlıyoruz, ailelerin dikkatini çekiyoruz. Ancak daha çok şey yapılmalı” dedi.

Yurtman da öğretmenlerin aldığı maaşların yetersizliğine işaret ederek, “Öğretmenlerimizin bilgi ve becerilerinin yanında, özellikle maaşlarının da takviye edilmesi gerekir. Maddi ve manevi yeterliliği olmayan öğretmenin, öğrencisi de istenilen başarıyı elde edemeyecektir. Özellikle maaşının yüzde 68’i kira ve ulaşıma giden İstanbul’daki öğretmenin geçinebilmesi için ikinci bir işte çalışması kaçınılmazdır. Öğretmen sadece öğretmenliğini yapmalıdır” dedi. Görüşmede İl başkan yardımcıları Yılmaz Bayat, Yavuz Selim Kurt ve Mustafa Kaya da hazır bulundu.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,528 saniyede oluşturuldu.