İdeal kiloya ulaşmak için 5 altın öğüt!..

İdeal kiloya ulaşmak için 5 altın öğüt!..

Konusunda uzman fitness eğitmeninin öğütlerine kulak verin; hedefinize kısa sürede ulaşın…
Konusunda profesyonel, uzmanlarımızdan Fitness Eğitmeni Şehmus Demir’e fazla Özlem İdeal kiloya ulaşmak için 5 altın öğüt!..Yılmazkilolardan kurtulmanın en önemli ve olmazsa olmaz kurallarını sorduk… İşte ideal hedefe ulaşmak için dinlenmesi gereken 5 öğüt…

HEDEF: Öncelikle ne istediğinize karar verin. Vereceğiniz bu kararın kesin olmasına dikkat edin ve hedeflerinizi kısa süreli olarak belirleyin. Örneğin yaza kadar şu durumda olacağım yerine 1 ay sonra şu durumda olmalıyım gibi…

BESLENME: İdeal kiloya ulaşmak için 5 altın öğüt!..Bir beslenme uzmanından yardım isteyin. Bunun için imkanınız yoksa, okuduğunuz ya da duyduğunuz diyet programlarını uygulamayı değil sadece diyet programlarının kurallarını uygulamaya çalışın. Yani az ve sık yiyin, yiyeceklerinizi glisemik indeksi düşük besinlerden seçin gibi. Egzersiz öncesi karbonhidrat, egzersiz sonrası protein alımına azami özen gösterin.

DİNLENME: İİdeal kiloya ulaşmak için 5 altın öğüt!..nsan vücudu gece uyurken enerji sistemi olarak yağları kullanır. Yani uyurken %100 oranında yağ yakarız. Ayrıca büyüme hormonu da gece 00:00 – 03:00 arası maksimum salgılanır. Ama sadece uykuda salgılanır. Büyüme hormonunun maksimum salınımıyla kas organizasyonu en üst düzey olur, bazal metabolizmanız büyür buna paralel olarak ta uykuda yağ yakımınız artar. Sonuç olarak gece uykusu hedeflerinize ulaşmak adına çok önemlidir.

EGZERSİZ: İdeal kiloya ulaşmak için 5 altın öğüt!..Haftanın minimum 3, maksimum 4 günü yağ yakım nabzında yapacağınız cardio (Yürüyüş, bisiklet v.b. ) egzersizleri ve programlı kas egzerizleri metabolizmanızı hızlandırır ve büyütür. Unutulmamalıdır ki kaslarımız yağlarımızı yaktığımız fabrikalardır. O nedenle kas egzersizlerini es geçmemek çok önemlidir.

DİSİPLİN: İdeal kiloya ulaşmak için 5 altın öğüt!..Hedeflerinize hızlı ve sağlıklı bir şekilde ulaşmak yukarıda açıkladığım konuları hedefinize ulaşana kadar düzenli ve istekli bir şekilde yapmanızla mümkündür ancak. Yılmamalı, bıkmamalı istediğinizi alana kadar mücadele etmelisiniz. Unutmayın ki göbeğinizde ya da kalçanızda yer eden yağlar 1 günde oluşmadı, bir günde de onlardan kurtulmayı düşünmeyin. Sabredin azim gösterin göreceksiniz ki yaza istediğiniz şekilde gireceksiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 132 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,694 saniyede oluşturuldu.