İkinci el erkekler…

 

 

 

Başından evlilik geçmiş bir erkek : yani “ikinci el bir erkek” ile beraber olmak kafanızı mı kurcalıyor? Başarısızlıkla sonuçlanan ilişkisinin dezavantajları, hatalardan alınan dersler ve tabii tecrübenin avantajları da var. İşte artı ve eksileriyle ikinci el erkekle ilişki geleceğiniz.
Başından sorunlu bir evlilik geçmiş birinden hoşlanıyorsunuz ve aklınızda çok ciddi soru işaretleri var. İçinizi ferah tutun  her ilişki gibi bunda da yalnızca artılarla eksileri karşılaştırmak gerekiyor. Yapmanız gereken tek şey onu gerçekten isteyip istemediğinize karar vermek…

Eşlerinden ayrılmış erkekler : genellikle başlarından tatsız bir deneyim geçmesine rağmen kadınlar konusunda ümidini yitirmemiş  yeni ilişkilere açık erkeklerdir. Sadece uzun bir süre daha evlenmeyi düşünmezler  o kadar. Günümüz erkeklerinin genel kanısı da bu şekilde zaten.

Hiç evlenmemiş olanlar hayat boyu birliktelik düşüncesinden uzak durmaya çalışırken* boşanmış olanlarsa başarısız bir evlilik de olsa bu yoldan geçmiş olmanın ağırlığını taşıyorlar. İlişkiler dünyasında en üst seviyeyi yaşamış olmanın olgunluğuyla kadınlarla iletişim konusunda bilinçli ve özenli olabiliyorlar. Elbette böyle bir erkekle birliktelik yaşadığınızda* her şey toz pembe olacak demiyoruz.

ikinci el erkeklerin artılarına ve eksileri:

GİYİNMEK HASSAS BİR İŞ

ARTI: Gardırobu çoktan elden geçirilmiştir.

Evli erkekler genelde ne giyeceklerini eşlerine danışırlar. Hem üşendiklerinden hem de eşlerinin zevkine olan güvenlerinden. Güzel giyinmeyi bilen bir erkeğin yanında siz de rahat edersiniz. Gönül rahatlığı ile şık giyinebilirsiniz. Yemeğe çıkmadan önce “Acaba bugün ne giyecek” diye bir tasanız olmaz. Çünkü erkek arkadaşınızın yine çok şık olacağından emin olursunuz. Bir de şöyle düşünün: Şimdiye kadar hiç evli bir erkeği saçı sakalı birbirine girmiş ütülenmemiş kıyafetler içinde gördünüz mü?

EKSİ: Eski karısının etkisinden kurtulmak istiyor olabilir.

Omzundaki yüklerden tamamen kurtulmak istediğinden  eski kuralları yıkmaya karar vermiş bir erkekle karşı karşıya olabilirsiniz. Hatta eğer yoğun baskılar sebebiyle yıllardır sakalını uzatamadıysa  kısa sürede bir dağ adamı haline bile gelebilir. Çünkü bu  onun için özgürlüğün simgesidir artık. Daha da kötüsü  tüm alışverişini eski karısıyla yapan erkek gardırobunu tamamen boşaltıp kendisi için yeni bir stil de geliştirebilir. Ceketlerin yerini kapüşonlu kazaklar  şık pardösülerin yerini kaz tüyü kabarık montlar alabilir. Yanınızda ters çevrilmiş bir şapkayla dolaşan bir sevgili ister misiniz?
BİRLİKTE YAŞAMAK ZOR MU?

ARTI: İyi ev terbiyesi almıştır.

Bir erkekle birlikte yaşamanın ve hatta tatile çıkmanın en zor taraflarından biri de hijyen olsa gerek. Banyoda sağa sola saçılmış küçük kıllar* mutfak zeminindeki saçlar ve hatta maç yaptıktan sonra spor ayakkabısının altından etrafa dağılan çamur birikintileri çok ama çok sinir bozucu olabilir. Ama birkaç yıl boyunca bir kadınla aynı evi paylaşan erkek öyle midir? Bu tip bir erkek tertemiz bir banyonun ve temiz çarşafların ne anlama geldiğini çok iyi bilir. Bu yüzden sizden daha titiz olmasına hiç şaşırmamalısınız. Birden bir el bezi alıp masayı silmeye başlayabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken şey* onu böyle güzel eğitmiş bir kadına minnet duymaktır.

EKSİ: Bağlanma korkusunu üstünden atamamış olabilir.

Gözünüzün önüne Friends’teki Joey ve Chandler’ın evini getirin. Birbirinden ilgisiz mobilyalar  evin ortasında duran bir köpek heykeli ve kokuşmuş yemeklerle dolu bir buzdolabı! Boşanmış erkek arkadaşınızın evinde de buna benzer bir manzara varsa dikkat! Masaj yapan kocaman deri koltuklar  dev ekranlı bir plazma TV ve PlayStation aslında sembolik araç gereçlerdir. Evinde neredeyse adım atacak yer olmaması hayatında sizin için de yer olmadığı anlamına gelebilir. Bir erkekten  o hazır olmadan size bağlanmasını isteyemezsiniz. Cesaret edip arkadaşlarıyla konuşmaya kalksanız  onların da arkadaşlarını ilişkiye girmesi konusunda desteklemediğini görürsünüz. Çünkü onların da gayet iyi bildiği gibi  bütün bu vurdumduymazlığın sebebi kaçma isteğidir. Bu senaryo içinde yanlış zamanda doğru insan olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken şey  yollarınızı ayırmaktır.
İkinci el erkekler İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

ARTI: Duygularını açabilir.

İkinci el erkek diye tanımladığımız bu erkek tipi  iletişim kurmayı bağlanmak istemeyen erkeğe kıyasla daha iyi becerir. Ülkemizde çok fazla rastlamasak da  dünyanın diğer yerlerinde boşandıktan sonra terapiye giden çok erkek var. Bu şekilde oluşturdukları özgüvenle  gelecekteki ilişkilerinin zorlu ve engebeli yollarıyla daha kolay baş edebiliyorlar.

EKSİ: Eski karısından o kadar nefret ediyordur ki  bu sizi sevmesine engel oluyordur.

Nefret dolu bir erkeği kilometrelerce öteden tanıyabilirsiniz. Nefret de aşk kadar güçlü bir duygu olduğundan  böyle bir durumda ortada ters giden bir şeyler var demektir. Çünkü erkek arkadaşınız tüm enerjisini eski karısına olan nefretiyle harcıyorsa  büyük ihtimalle hâlâ onu seviyordur. Ayrıca boşanmış çiftlerin arasında medeni bir ilişki olması gerektiğini de hatırlatalım. Özellikle arada bir çocuk varsa  bu durum daha da önem kazanır.
ORTADA BİR ÇOCUK VARSA

ARTI: Eğer çocukları varsa  ileride nasıl bir baba olacağını tahmin edebilirsiniz.

Boşanmış bir erkek arkadaşınızın olması kafanızda soru işaretleri yaratırken  bir de çocukları olması sizi iyice korkutabilir. Ama siz yine de bu duruma olumlu gözle bakmaya çalışın. Eğer sevgilinizle bir gelecek hayali kuruyorsanız  ilerde çocuk yapmayı isteyebilirsiniz. Çocuklarıyla birlikte olduğu bir gün siz de ona katılın. Onlara verdiği değer  önceliklerinin ne olduğunu gösterir. İleride çocuklarınız olduğunda* onların nasıl bir ortamda yetişeceğini az çok analiz edebilmek sizi de rahatlatacaktır.

EKSİ: Çocuk sahibi olması problem yaratabilir.

Anneleriyle yollarının ayrılmasının çocukları üzerinde travma yarattığını düşünen bir erkek  onları bir de yeni kız arkadaşıyla tanıştırıp ürkütmek istemeyebilir. Ama yine de sorumlu bir ebeveynlikle çocukları bir ilişkiye karşı bariyer olarak kullanmak arasında fark olduğunu hatırlatalım. Sizi çocuklarıyla tanıştırma konusunda oyalayan erkek arkadaşınız aylar geçtikten sonra hâlâ sizi bir araya getirmemiş olabilir. Bu da  onun uzun vadeli planlarında pek de yer almadığınızı gösterir.
TECRÜBE KONUŞUYOR

ARTI: Doğru olanı biliyordur.
Bir evlilik ne kadar sürerse sürsün  içinde yaşanan sıkıntılar bir ömre bedel olabilir. Boşandıktan sonra bütün hayatını değiştiren erkekleri siz de duymadınız mı? Bunun sebebi  kötü anılardan kurtulma istemektir. Böyle bir erkek  yeni ilişkisinde daha özenli olmaya çalışır. Her şeyin kusursuz olması için küçücük bir kavgada bile ılımlı taraf olmaya çabalar.

EKSİ: Sabrı kalmamış olabilir.

Tüm kaprislerin karşısında gittikçe sabrı tükenen erkek tahammülsüz biri haline gelmiş olabilir. En küçük tartışmada kapıyı çarpıp giden bir erkeğe katlanmak zorunda değilsiniz. Hele bir de karısından ona miras kalan güvensizlik kara bulutlar gibi ilişkinizin üzerinde dolanıyorsa  neden orada daha fazla zaman harcayasınız ki?  Her hareketinizi eski karısıyla kıyaslıyorsa  alarm çanları sizi sağır edecek seviyeye ulaşmış demektir!
SORUMLULUK SAHİBİ

ARTI: Sorumluluk alabilir.

Boşanmış erkek  ilişki konusunda sorumluluk almaktan çekinmediğini zaten ispatlamıştır. Daha önce evlenmiş olması resmi olarak verilen sözlere açık olduğunu gösterir. Bu zamanda böyle birini bulmak çok da kolay olmayabilir.

EKSİ: Tercihleri farklı olabilir.

Tekrar aynı şeyleri yaşamak istese de  bunu beceremeyebilir. Kısa romantik kaçamaklar yapamayabilirsiniz çünkü çocukları dağa gitmek isteyebilir. Hayalinizdeki evi almayı planlarken  o çocuklarının okul masraflarını ödemek için ter döküyor olabilir. Yine de  tatil yerine çocuklarının mutluluğunu düşünen bir erkekle birlikte olmak istemez misiniz? Ama ikinci plana atılan bir kadın olmak istemiyorsanız  durumu enine boyuna değerlendirmenizi öneririz

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,538 saniyede oluşturuldu.