İlaç gibi meyve suları…

İlaç gibi meyve suları…
İlaç gibi meyve sularıHastalıklardan korunmak için vitaminlerini meyvelerden alan, tadı da bir o kadar güzel olan meyve sularını tüketebilirsiniz. Sabahları içtiğiniz bir bardak meyve suyu ile gün boyu zinde kalabilirsiniz. İşte size şifa niyetine en sağlıklı meyve suları..

DOMATES SUYUİlaç gibi meyve suları...

Damarları yumuşatır, kan akışını yavaşlatır. Safra ve böbrek taşı problemi olanlar bol bol domates suyu içmesi düşürülmesi için fayda sağlayacaktır. İçinde bulunan C vitamini, E vitamini, potasyum ve az miktarda tuz sayesinde kan basıncını düzenler. Boşaltım sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Cildi tazeler. Kansere karşı korumaya yardımcıdır.

PORTAKAL SUYUİlaç gibi meyve suları...

C vitamini deposudur. Hastalıklarla savaştığı için kışın bol bol içilmelidir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Başta kılcal olmak üzere damarları güçlendirerek kalbin zarar görmesini engeller. Tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur. Bağırsak faaliyetlerini ve kan şekerini düzenler.

HAVUÇ SUYUİlaç gibi meyve suları...

İçinde bütün vitaminleri bulunduran havuç suyu aynı zamanda protein, sodyum, manganez, potasyum, çinko, fosfor maddeleride bulundurur. Kolestrol seviyesini düzenler. Kansere sebep olabilecek bir çok yabancı maddeyi vücuttan uzaklaştırır. A ve E vitamini anne karnındaki bebekler için çok önemlidir bu yüzden hamile kadınlar bol bol içmelidir. Alzheimer hastalığının da önlenmesine yardımcı olur.

ÜZÜM SUYUİlaç gibi meyve suları...

Üzüm suyu kan yapıcıdır. Bağışıklık sistemini düzenleyerek vücudu hastalıklara karşı korur. İçerisinde A,B ve C vitaminleri, demir ve potasyum bulunur. Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller. Cildin yaşlanmasını da engellediği rivayet edilir, bu yüzden kadınların güzelllik sırrıdır.

ELMA SUYUİlaç gibi meyve suları...

Böbreklerin temizlenmesinde oldukça faydalı bir meyve suyudur. Kolestrolü düzenlemeye yardımcı olur, romatizma ve mide rahatsızlıklarını giderir. Yağ birikimini önler. Baş ağrısına iyi gelir. Daha sağlıklı akciğerlere sahip olmak için elma suyu içebilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,432 saniyede oluşturuldu.