İlişki size gelmezse, siz ona gidin…

İlişki size gelmezse, siz ona gidin…

Aşk aramakla bulunur mu? İlişki bize gelmezse biz ona nasıl gideriz? İşte psikolog, ilişki terapisti, imaj danışmanı ve bilinçaltı uzmanından tavsiyeler…

İlişki size gelmezse, siz ona gidin! Evli arkadaşlarınız giderek çoğalıyor. Okul toplantılarına yalnız giden bir tek siz kaldınız. Dizilerdeki gibi bir aşkın kapınızı çalmasını bekliyor ve sürekli “neyim eksik” diye soruyorsunuz! İlişki size gelmezse, siz ona gidin...Eğer tüm bu cümleler size uyuyorsa, işte önerileriniz!

ANLAMAYA ÇALIŞMAYIN
Yaşam Koçu ve İlişki Terapisti Nevşah Fidan Turan’a göre, bir kadının bir erkeğe çekici gelmesi ve onu ilişkiye yöneltmesi için düşünce sisteminin şu şekilde olması gerekiyor:

• Benden tamamen farklı bir bakış açısına, algılamaya, duygu ve düşünceye sahip.
• Onu asla anlamayacağım.
• O da beni asla anlamayacak.
• Ben ona göre çok farklıyım, farklı hissediyorum, farklı bakıyorum, farklı düşünüyorum.
• Birbirimizden tamamen değişik özelliklere sahibiz.
İşte tam bu noktada, yani karşımızdakini değiştiremeyeceğimiz gerçeğini kabullendiğimizde, “kadın-erkek” ilişkisinin gizemi ortaya çıkmış oluyor. Farklılıkları kabul etmiş bir kadın, artık erkekle uzlaşmaya, arkadaş olmaya değil, onu “keşfetmeye” başlıyor. Aynı sürecin tersine işleyeceğini ve karşınızdaki erkeğin de sizdeki özellikleri keşfetmek isteyeceğini düşünürsek, ilişkinin başındaki gizem ve çekicilik karşılıklı bir çekim alanı yaratıyor.                                                                                                                                                                                                                      BİLİNÇALTINIZI PROGRAMLAYIN
Bazılarının ışığı vardır derler. Her girdikleri ortamda muhakkak gözler onlara çevrilir. Çok güzel olmaları da gerekmez, erkeklerin ilgisini her şekilde çeker, bir ilişkiyi başlatabilirler. Belki siz böyle birisiniz. Bazen de ışığınız söner. İlişkilerde peşpeşe aynı senaryoyu yaşamaktan, ilişkiye dönüşmeyen tanışmalardan ya da flörtlerden umutsuzluğa kapılmışsınızdır. O zaman kendinize şu soruyşu sormanız gerektiğini söylüyor Hipnoz ve Yönlendirmeli Meditasyon Uzmanı Seda Diker: “Acaba korkuyor muyuz? İncinmekten, güvenememekten, beğenilmemekten…” Kendimizi gerçekten hazır hissetmediğimizde, aşk ışığımız söner. Erkeklere beden dilimizle, hatta telepatik olarak olumsuz mesajlar verir, üstelik bunun farkında bile olmayız. Peki kendimizi aşka nasıl hazırlarız ve bir ortama girdiğimizde nasıl dikkat çekeriz? İşte Seda Diker’in bu konudaki önerileri:
• Aşk ışığınızı yeniden yakmak için, önce farkında olmadığınız iç sesinizi “Çok doyurucu ve güvenli bir aşk için hazırım” anlamında değiştirmekle işe başlayabilirsiniz.
• Ayna karşısına geçip, gözlerinizdeki bakışları flörtöz hale getirebilir, vücut dilinizi bir süre egzersiz yaparak değiştirebilirsiniz.

DÜŞÜNCE KALIPLARINIZI DEĞİŞTİRİN
Belki de bir ilişkiye başlarken yaptığımız en büyük hatalardan biri, yenisinin de eski ilişkilerimiz gibi olacağını sanmak. Oysa her ilişki yepyeni bir deneyim olarak karşımıza çıkar. Psikolog Ayşegül Denizci, başarılı bir ilişkiye giden yolları şöyle sıralıyor:
• İlişkimizi benzerliklerimizin daha çok olduğu kişilerden seçelim. O zaman farklı düşündüğümüz alanlardaki çatışmalarımız daha az olur.
• Ortak hayaller kurmak çok önemli. Yaşantılarımızı mümkün olduğunca ortak kurmalı, ortak ilgi alanlarını çoğaltmalı ve eğlenceye yer açmalıyız.
• Mümkün olduğunca birlikte zaman geçirin. Yapışık ikizler gibi dolaşmamalısınız elbette ama sürekli ayrı olmak da ilişkileri olumsuz etkiliyor.

İMAJINIZ NASIL OLMALI?
İmaj ve İletişim Uzmanı İnci Yeşilyurt, “üzülmek istemiyorsak doğru algılanmamız çok önemli” diyor. O yüzden ne istediğinizi, beklentilerinizi netleştirip, hayalci olmamanız gerek. Örneğin kıskançsanız, kıskanç bir kadınla beraber olmak istemeyen bir adamla ilişki yaşamayacaksınız ya da kıskançlığınızı törpüleyeceksiniz. Onun değişmesini beklerseniz, çatışma yaşarsınız. Çünkü o zatan nasıl bir insan ile birlikte olmak istemediğini net ortaya koyarken siz onu değiştirmeye çalışıyor olacaksınız. O ilişkinin yürümesini beklemek en büyük hata. Ayrıca feminen görünümde aşırıya kaçmamak, konuşmalarınıza itina göstermek de dikkat etmeniz gerekenlenden!

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,657 saniyede oluşturuldu.