İlk Buluşmada Kızı Kazanın

Bir kadını istiyorsanız onu ilk 5 dakikada tavlayabilmelisiniz.

İlk karşılaşma anlarında karşınızdakini etkileme süreniz zannettiğiniz kadar uzun değildir. Kadınların beyninde ilk beş dakika sonunda bir çan çalar ve sizinle ilgili kararlarını verirler. Kısacası belki de hayatınızın aşkı karşısında sadece beş dakikanız var; tek bir saniyeyi bile boşa harcamayın ve tüyolarımızı iyi okuyun.

İşin iç yüzü

1- Ne istediklerini bilmezler

Eğer yakın kadın arkadaşlarınız varsa, kesin şu sözler size tanıdık geliyordur: “Öyle yakışıklı ki kesin beni aldatır” ya da “Çok sadık ve romantik bir erkek ama biraz da çapkın olsa fena mı olur?” Bu iki cümle birbiriyle ne kadar tutarsız görünüyor değil mi? îşte kadınları da zaten bu kelime özetler: Tutarsız.

Hamleniz: Onun beklediği erkek olmak için çabalamayın

Çok uyumlu olmak sizi üzebilir. Zira onun dediği her şeyi kabul etmek sizi ezik biri gibi gösterebilir. Siz henüz onun en yakın arkadaşı değilsiniz ve hâlâ kendinizi orijinal ve ilginç biri olarak göstermeye çalışıyorsunuz. Ona zıt gelecek çarpıcı fikirler ortaya atmaktan çekinmeyin. Bu sayede diğerlerinin arasından sıyrılabilirsiniz.

İşin iç yüzü

2-Erkekler kadar yüzeysel olabilirler

“Tek istediğim dürüst bir erkek” diyen kadınlar için yalancı diyemeyiz belki ama gerçeklerin bir kısmını sakladıkları da açıktır. Çünkü aslında onlar için de ilk aşamada dış görünüş önemlidirve kararlarını etkiler. Yoksa Bing Bang Theory dizisinin bu tatlı ‘inekleri hatunsuzluktan duvara tırmanırlar mıydı?

Hamleniz: Kendinizi iyi satın

Olayın yakışıklı olmak ya da olmamaktan ibaret olduğunu düşünmeyin. Zira dış görünüşle ilgili yorumların içinde ‘formda’, ‘bakımlı’, ‘stilsahibi’ ya da ‘sakalsız bir cilde sahip’ gibi çeşitli sıfatlar da bulunuyor. Yani mekandaki herkesten yakışıklı olmasanız da öyle olduğunuzu düşündürmek için başka seçenekleriniz de mevcut.
İşin iç yüzü

3-Kadınlar her zaman ana kreliçe olmak ister

Erkekler dünyasındaki klasik kurallardan biri şudur: İlk bakışta bardaki bir-iki kadın belirlenir ve belli zaman aralıklarıyla her ikisiyle de şans denenir. Eğer şanslı bir erkekseniz, ilk attığınız oltada balık tutmanız mümkündür. Fakat sizin için Murphy’nin o acımasız kuralları işliyorsa, ilk yaklaştığınız kadın sizi reddedecektir. İşte, bu mini bir felakettir. Zira ikinci kadın aslında bütün gece sizi izlemiştir ve
kadınlar asla ikinci kadın olmak istemez.

Hamleniz: Açık ve net olun

Bir gecede çok fazla hamlede bulunmaya gerek yok. Sadece tek bir kişiyi gözünüze kestirin ve tüm enerjinizi ona harcayın. Zaten sadece onun için orada olmanız sizi oyuna 1-0 önde başlatır.

İşin iç yüzü

4-İlk beş dakikada bir bağ kurabilirsiniz

Bazı hisleri zamanla ölçemeyeceğiniz kesin. Bir kadın büyük ihtimalle sadece iki-üç kelime ettiği bir erkeği hiç unutmama, öte yandan saatlerce konuştuğu bir başka erkeği anında zihninden silebilme yetisine sahip tek canlıdır. Kadınların hisleri ve zaman arasındaki bu göreceli ilişki sizi aynı zamanda şanslı da kılar.

Hamleniz: Gerçekten sohbet edin

Klişe cümleler yerine gerçek bir sohbet yakalamaya çalışın. Nereli olduğu ya da hangi okullarda okuduğu gibi soruların cevapları size üstüne saatlerce konuşabileceğiniz ortak paydalar sağlayabilir. Verdiği hiçbir bilgiyi kaçırmayın; belki ikinizde çocukluğunuzu aynı yazlık beldede geçirdiniz ya da aynı hocalardan ders aldınız

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,468 saniyede oluşturuldu.