İlk buluşmayı kotarma rehberi…

Bu rehberi, elinizi çabuk tutup Sevgililer Günü’nde uygulayasınız diye hazırlamadık. Amacımız, zamandan ve coğrafyadan bağımsız olarak tüm ilk buluşmalarda işinize yarayacak tüyolar vermek! 

Buluşma öncesi: Şık giyinmeniz gerektiğini bilin ama sınırlar içinde kalın; aşırıya kaçmayın. İlgi çekmek için değil, saygı göstermek için giyinin. Parfümde aşırıya kaçmayın. Çünkü sohbeti uzatmayı başarabilmek için kokuya değil, zekâya ihtiyacınız olacak.

Evinden alma: Zamanında orada olun; geç kalmayın ve buluşma öncesinde, rahatlama bahanesiyle sakın alkol almayın. Elinizde bir hediye olması, şık bir davranıştır ama bu hediye, asla çiçek olmamalıdır. İlk buluşmaya çiçekle gitmek, hatırı sayılır bir süre önce demode oldu. Ayakkabı, iç çamaşırı veya fotoğraf çerçevesi de alınmayacaklar listesindedir.

Yolculuk: Arabadan nazikçe inin ve kapısını açın. Yolculuk boyunca müziğin sesini yükseltmeyin, konuşmak için uygun ortam yaratın. Eğer sessizliğin çok uzun sürdüğünü düşünürseniz, müziği kısık seste dinleyebilirsiniz. Yalnız, durmadan konuşan DJ’lerin olduğu radyo istasyonlarını ve dibine kadar arabesk çalan kanalları pas geçin. Adının başında ‘Ankaralı’, ‘Sincanlı’ ibaresi olan sanatçılar da bu yasaklılar listesine dâhil.

Yemek: O oturana kadar oturmayın. Sandalyesini tutup, oturmasına yardım edecek kişi siz değil, restoranın servis elemanıdır; bu detay önemli. Onun yerine sipariş vermeyin, bırakın yiyeceğine ve içeceğine kendisi karar versin. Asla, “Hanımefendi için…” kalıbıyla başlayan bir cümle kurmayın. Hoş karşıladığı sürece, tadım yapabilmek için, bir porsiyon yemeği paylaşmanızda bir sorun yok. Hesap konusunda B planı diye bir şey yoktur; ilk yemeği siz ödersiniz.

Yemek sonrası: Canlı müzik yapan bir yer veya kafa patlatmayan müzikleri olan bir gece kulübü uygun olacaktır. İçki seçimi konusunda inisiyatifi ona bırakın. Gece boyunca o ne kadar içiyorsa siz de o kadar için; ne az ne fazla.

Yürüyüş: Kendini rahat hissetmesi için koluna girin. Bırakın, yürüyüşün hızını o ayarlasın. Onu yönetiyormuş hissi yaratmayın. Gerçek bir centilmen olun; kendinizi, gecenin finalini evde yapacakmış gibi güdülemeyin. Şimdi, sadece anın tadını çıkarmanın zamanı.

Ertesi gün: Eve bırakır bırakmaz cep telefonuna mesaj atmayın. Bir sonraki gün, uygun bir saatte arayıp, çok eğlendiğinizi söyleyin ve zaman ayırdığı için teşekkür edin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 128 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,425 saniyede oluşturuldu.